Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

dron

SHBA e pranon: Sulmi ynë me dron në Kabul vrau edhe 10 njerëz të pafajshëm

SHBA e ka pranuar se në sulmin me dron në Kabul që kishte qëllim të vriste anëtarë të grupit ISIS-K, kanë mbetur të vdekur...

Ushtria iraniane qëllon drejt dronit amerikan (Video)

Mbrojtja Ajrore Iraniane thotë se ka qëlluar në shenjë paralajmërimi ndaj një droni amerikan në Ngushticën e Hormuzit. Incidenti dyshohet se ka ndodhur këtë të...

Policia bën “namin” për 1 orë, gjobë 93 shoferëve që kryen parakalime të gabuara në aksin Rrogozhinë – Elbasan

Shtimi i trafikut në akset nacionale ka bërë që Policia Rrugore të shtojë kontrollet në të gjithë vendin.Njësia Operacionale e Policisë Rrugore po monitoton...

VIDEO: Ja si HAMAS lëshon shiun e raketave mbi IZRAEL

Organizata ushtarake palestineze Hamas ka publikuar një video që tregon se si i lëshon raketat mbi qytetet izraelite. Mbi 1 mijë raketa janë lëshuar nga...

I fluturoi mbi kokë droni me flamurin e PD-së gjatë takimit elektoral në Tropojë, Malaj: Shqiponja nuk merret me sorra

Kandidati për deputet i Partisë Socialiste në qarkun e Kukësit, Petrit Malaj ka reaguar për incidentin që ndodhi ditën e djeshme, teksa ishtë në...

Kandidatit të PS-së në Tropojë i ndodh e papritura, droni me flamurin e Partisë Demokratike i fluturon mbi kokë (VIDEO)

Një incident i papritur i ka ndodhur kandidatit të Partisë Socialiste në Kukës, Petrit Malaj gjatë një takimi elektoral.Malaj kishte mbledhur mbështetësit e Partisë...

Shisnin kokainë në lagjet e pasura italiane, arrestohen 3 shqiptarë, njëri prej tyre ‘KOKA E BANDËS’ (EMRAT)

Tre shqiptarë janë vënë në pranga në Itali, pasi ishin pjesë e një bande të trafikut të drogës që furnizonte me kokainë një lagje...

Sulmet me dron në rafineritë e Arabisë Saudite, SHBA publikon PAMJET satelitore: Irani qëlloi depozitat e naftës

BBC shkruan se shpërthimi i rafinerive ka ulur furnizimet globale të naftës me 5% dhe çmimet janë rritur. Autoritetet arabe shtojnë se do...

Tentuan të fusin drogë dhe telefona në burg me dron, gjykata jep MASAT për tre të rinjtë (EMRAT)

Gjykata e Lezhës ka dhënë masat e sigurisë për tre të rinjtë që tentuan të fusin drogë dhe telefona me dron në ambientet e...

Shpikja më e fundit, akullorja që ju vjen në shtëpi me…dron

Është shumë vapë dhe keni nevojë për një akullore? Nuk keni mundësi që të dilni jashtë dhe ta blini? Atëherë po...

Lajmet e fundit