Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

dron

Kontrolle me dron, zbulohet parcela me kanabis në Lezhë

Policia e shtetit vijon me kontrollet , me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Si rezultat...

Zbardhet axhenda/ Edi Rama takim “kokë më kokë” me presidentin Aliyev në Azerbajxhan, vizitë dhe në kompaninë e dronëve në Turqi

Kryeministri Edi Rama do të jetë gjatë dy ditëve në vazhdim, në dy vizita pune në Azerbajxhan dhe në Turqi. Nga Gjermania ku ishte...

Pako me kanabis “fluturojnë” me dron pranë kufirit me Shqipërinë (FOTO)

Policia malazeze ka kapur pranë kufirit shqiptar nëntë pako me hashash të lidhura me dron.  Dyshohet se kanabisi ka “fluturuar” mbi liqenin e Shkodrës,...

U ra droni në mes të oborrit në Mitrovicë, reagon KFOR: Ishte i yni, po bënim një monitorim   

KFOR ka konfirmuar se droni që ra në një oborr shtëpie në lagjen “Bair” të Mitrovicës u përkiste atyre.  Sipas tyre droni ishte rrëzuar...

Rrëzohet droni në oborrin e një shtëpie në Mitrovicë (FOTO)

Një drone, i dyshuar ushtarak është rrëzuar sotën e sotme në lagjen Bair të Mitrovicës. Mediet kosovare shkruajnë se droni nuk kishte asnjë mbishkrim...

Çfarë po ndodh? Big Brother jep njoftimin e rëndësishëm: Në shtëpi janë instaluar pajisjet e specializuara…

Big Brother Vip ka dhënë një njoftim të rëndësishëm pak minuta më parë. Në një postim në “facebook”, BBV njofton se do të ndalohet lëvizja...

SHBA pranon se sulmi me dron në Kabul ishte një “gabim tragjik”

Një sulm me dron i kryer gjatë orëve të fundit të evakuimit të Shteteve të Bashkuara nga Afganistani nuk vrau një terrorist të prirur...

SHBA e pranon: Sulmi ynë me dron në Kabul vrau edhe 10 njerëz të pafajshëm

SHBA e ka pranuar se në sulmin me dron në Kabul që kishte qëllim të vriste anëtarë të grupit ISIS-K, kanë mbetur të vdekur...

Ushtria iraniane qëllon drejt dronit amerikan (Video)

Mbrojtja Ajrore Iraniane thotë se ka qëlluar në shenjë paralajmërimi ndaj një droni amerikan në Ngushticën e Hormuzit. Incidenti dyshohet se ka ndodhur këtë të...

Policia bën “namin” për 1 orë, gjobë 93 shoferëve që kryen parakalime të gabuara në aksin Rrogozhinë – Elbasan

Shtimi i trafikut në akset nacionale ka bërë që Policia Rrugore të shtojë kontrollet në të gjithë vendin.Njësia Operacionale e Policisë Rrugore po monitoton...

Lajmet e fundit