Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

droge

Kapen dy ngarkesa me drogë në Greqi, shoferi shqiptar sapo sheh policinë ia fut vrapit dhe braktis mjetin, në pranga një greke (FOTO)

Policia greke ka kapur dhe sekuestruar dy ngarkesa me drogë në  kufirin greko-shqiptar, duke  vënë në pranga një greke, ndërsa është shpallur në kërkim...

Operacioni në Portin e Durrësit, dyshohet për 150 kg kokainë mes bananeve, kontenieri ishte nisur nga Ekuadori

150 kg kokainë dyshohet paraprakisht se është kapur nga Policia në Portin e Durrësit. Kamioni me banane që ishte nisur nga Ekuadori, është kaluar...

2 ton drogë nga Shqipëria në Itali, ekstradohet nga Gjermania fieraku i shumëkërkuar, pjesë e grupit të Avdylajve dhe vëllait të ish deputetit të...

Petrit Sulejmani, 49 vjeç, është arrestuar në Gjermani pasi Interpol Tirana e ka shpallur në kërkim ndërkombër për një episod të gtrafikimit të 2...

Shiste pilula me heroinë dhe ekstazi në lokalet e Bllokut, të rinjve ju jepte me shiringë, EMRI: Arrestohet “spaçatorja” 24 vjeçare në Tiranë

Një 24 vjeçare është arrestuar nga Policia në Tiranë, pasi merrej me shpërndarjen e drogërave të forta në lokale të ndryshme të kryeqytetit, kryesisht...

U kapën me 4 TON DROGË, prokurori italian kërkon 40 vite BURG për 4 shqiptarët (EMRAT)

Prokurori italian në Leçe kërkon plot 38.8 vite burg për katër shqiptarë të përfshirë në trafikun e sasive të mëdha të narkotikës drejt shtetit...

“Zbërthehen” të penduarit e drejtësisë, tregojnë lidhjet e ish-zyrtarëve me bandën: Garantonin trafikon nga toka e deti

Të penduarit e drejtësisë Donjol Drolli dhe Mariglen Shusha, kanë rrëfyer lidhjen që kishin ish-zyrtarët me “kokën” e bandës. Ata kanë treguar se Ilirjan Duçellari...

Tentuan të mbillnin hashash në shtëpitë e tyre, 1 i arrestuar dhe 1 i proceduar në Tepelenë

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë në Tepelenë, pasi kan tentuar të kultivonin hashash në tokat pranë shtëpive të tyre. Në pranga...

Shpërndanin drogë në Kukës dhe Has, arrestohen në flagrancë 6 të rinj, sekuestrohen kanabis (EMRAT)

6 persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen për shpërndarje të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit Armond...

Shpërndanin kokainë në qendër tregtare, arrestohet shqiptari dhe partnerja rumune

Një shqiptar dhe gruaja e tij rumune kanë rënë në prangat e policisë italiane pasu janë kapur duke shpërndarë kokainë. Policia e Modenas bën me...

Kishte ngritur fermë kanabisi, arrestohet shqiptari në Angli, policia sekuestron drogën me vlerë 190 mijë paund (EMRI)

Një 25 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia në Angli, pasi akuzohet për prodhim dhe shitje kanabisi. Bëhet fjalë për shqiptarin Adi Doda, 25 vjeç,...

Lajmet e fundit