Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

droge

Shqipëria e shtata në botë për kanabisin, Salianji: Shqipëria është tranzit për heroinën

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar pas raportit Botërorë të Drograve të 2022, ku Shqipëria renditej e shtata në botë për kanabis. Salianji me...

Droni i Policisë zbulon parcelën me drogë në Lezhë, arrestohet autori i dyshuar, mbante dhe kallashnikov

Një person është arrestuar në fshatin Kallmet të Lezhës, pas një operacioni policor për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit....

Nga Durrësi në Ankona me 24 kg drogë, arrestohet shqiptari në Itali (EMRI)

Një 50-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi u kap me 24 kg heroinë. Bëhet fjalë për shtetasin Fatos Hasku, i cili e...

E kishin ndarë në doza gati për shitje, Policia e Tiranës sekuestron 1 kg kokainë, arrestohen 2 persona dhe procedohet një tjetër

Një 46 vjeçar ëshë arrestuar gjatë operacionit të koduar “Yellow pack" , si dhe është sekuestruar 1 kg e 15 gramë lëndë e dyshuar...

Dy operacione në 12 orë, Blutë e Tiranës arrestojnë 17 vjeçarët që shpërndanin drogë te “Ish-Parku”, sekuestrohet kokainë dhe hashash

Katër persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës, në dy operacione antidrogë që janë zhvilluar gjatë 12 orëve të fundit. Këta persona...

Kajmaku MOHON akuzat për 20 kg KOKAINË të kapur në biznesin e tij: Nuk kam lidhje fare!

Ish-kryebashkiaku i Vlorës, Agim Kajmaku, i cili u kap me 20 kg kokainë së bashku me nipin e tij, kanë dhënë dëshminë e tyre sot...

Shkatërrohet rrjeti i trafikut të drogës në Athinë, arrestohen 4 persona, mes tyre dy shqiptarë

Policia greke ka shkatërruar një rrjet të trafikut të drogës që vepronte në qendër të Athinës. Mediet greke raportojnë se organizata kriminale trafikonte kokainë...

Me heroinë, ekstazi dhe kanabis, policia arreston djalin e ish-deputetit socialist

Djali i ish-deputetit socialist Dashamir Peza raportohet se është vënë në prangat e policisë, pasi është kapur me sasi droge me vete. Ishte ish-kryeministri Sali...

Në këtë vend është legalizuar kanabisi edhe për përdoruesit, ja vetëm ku nuk duhet ta konsumojnë

Tajlanda ka zbutur ligjet për kanabsin. Sipas këtij ligji të ri përdoruesit mund edhe ta kultivojnë bimën. Ndryshimi vjen pas legalizimit historik të kanabisit mjekësor...

Trafikonin kokainë, arrestohen 3 shqiptarë në Itali, sekuestrohet droga me vlerë 1 mln euro

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se janë arrestuar shtetasit Amarildo Meta,...

Lajmet e fundit