Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
2.1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

droga

Raporti për kanabisin, Meta: Krimi i organizuar vijon të mbetet një kërcënim serioz, drejtësia të reagojë tani

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas raportit Botërorë të Drograve të 2022, ku Shqipëria renditej e shtata në botë për kanabis. Meta me anë të...

Droga mes qymyrit nga Kolumbia, gazetari ngre dyshime: Në terminalin lindor të Durrësit s’ka kontroll! Një nga çantat e kokainës ishte e dëmtuar

Gazetari Jul Kasapi ka ngritur dyshime për kontrollin e mallrave në Portin e Durrësit. Duke folur për sasinë prej 59 kokainë që u kap...

Policia aksion në disa zona në Gjermani, arrestohet shqiptari, sekuestrohet droga dhe mijëra euro

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë Gjermane, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se policia ka zhvilluar një operacion...

Kanabis dhe heroinë, mediat greke: Si u çmontua organizata kriminale, ‘koka’ siguronte drogën në Shqipëri dhe koordinonte transportin

Mediat greke kanë raportuar detaje dhe të dhëna nga policia sa i takon zbërthimit që i është bërë bandës kriminale që siguronte kanabis dhe...

Detaje nga droga e kapur në Durrës: Kokainës i ishte vendosur GPS, çfarë tha biznesmeni i arrestuar

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me kokainën e kapur dje në Portin e Durërsit. Gjatë kontrollit të disa kontenierëve që janë vlerësuar...

Policia njoftim për kokainën në Portin e Durrësit: Në kontenierin me banane janë zbuluar 14 pako me drogë, 2 persona janë shoqëruar

Dy persona janë shoqëruar nga Policia e Durrësit për kokainën e kapur sot në Portin e qytetit bregdetar. Nuk dihet ende se çfarë roli...

“Raporti i zi” i Nismës Globale Kundër Krimit: Heroina vjen nga Turqia dhe hyn në Kukës. Elbasani qendër kyçe për shkëmbimin e opiumit

Rrjeti “Nisma Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar” publikoi sot një raport mbi flukset e emigrantëve, drogës dhe parave të pista në Ballkanin Perëndimor. Raporti...

Rinia amerikane rrallon duhanin dhe alkoolin, por shton konsumin e marijuanës

Sipas një studimi në shkollat e mesme në SHBA, pirja e alkoolit dhe duhanit janë rralluar tek të rinjtë, por nga ana tjetër është...

Lajmet e fundit