Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022

TAG

drithera

Parashikimi i zymtë i OECD: Bota do përballet me krizë ushqimore! Drithëra ka plot, por çmimet janë të larta dhe s’do arrijnë te të...

Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik ka ulur ndjeshëm parashikimet e saj të rritjes globale për vitin 2022, duke paralajmëruar se “bota do të...

Plani i Turqisë për t’i dhënë fund krizës: 20 milionë tonë drithëra të Rusisë dhe Ukrainës do shpërndahen nga Stambolli

Rreth 20 milionë tonë grurë dhe fara luledielli nga Rusia dhe Ukraina pritet të shpërndahen në tregjet globale falë një mekanizmi të qendrës komanduese...

Vuçiç: Nuk do të ndalojmë eksportin e drithërave drejt Shqipërisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se pas thirrjes së grupit të eurodeputetëve për të ngrirë negociatat e anëtarësimit me Serbinë për shkak të...

Maqedonia e Veriut ndalon eksportin e drithërave dhe ushqimeve, ministri: Rezervat na duhen për vete

Maqedonia e Veriut ka vendosur të ndalojë për 10 ditë eksportin e mallrave të caktuara ushqimore dhe drithërave. Vendimi i qeverisë maqedonase përfshin eksportin e...

 “Ukraina nuk është vetëm e ukrainasve, tokat e saj prodhojnë drithëra për 400 milionë banorë në botë”

Profesor Pandi Zdruli, studiues i tokës, teksa flet për luftën në Ukrainë tregon dhe për pjellorinë e tokave bujqësore atje. Ai thotë se dheu...

Qeveria boshnjake dërgon 50 tonë drithëra për përballimin e përmbytjeve në Shqipëri

Në një mbledhje urgjente, qeveria e Federatës së Bosnje-Hercegovinës mori vendimin për dërgimin e 50 tonëve drithëra, nga këto 25 tonë misër dhe 25...

Shqipëria vendi i parë në Europë për shpenzimin e këtyre dy produkteve (TABELA)

A është konsumi i lartë i bukës dhe brumërave një shenjë e varfërisë?! Të dhënat krahasuese të Eurostat duket se e vërtetojnë këtë....

Lajmet e fundit