Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

dritan hila

Gazetari “shpërthen” ndaj Berishës: Po rrëmben arkivolin e radhës për të protestuar kundër Ramës! La 3.700 të vdekur në mandatin e tij të parë...

Gazetari Dritan Hila ka kritikuar ashpër sjelljen e ish kryeministrit Sali Berisha pas tragjedisë së vdekjes së një vajze 17-vjeçare në Himarë, duke thënë...

“Nuk i la vetes vend as për nderin e armëve”, Hila: Non-grata britanike, gozhdë në arkivolin e historisë së Berishës

"Non grata britanike ishte një gozhdë në arkivolin e historisë së Berishës", kështu e quan analisti Dritan Hila shpalljen non-grata, pas SHBA, edhe nga...

Dritan Hila propozon dy kandidatë për Presidentin e ardhshëm: Daut Gumeni dhe Namik Dokle, kanë zgjedhur të drejtën edhe kur kjo zgjedhje paguhej rëndë

Emri i Presidentit të ri të vendit mbetet ende një enigmë, por kandidaturat e propozuara nga qytetarët kanë qenë të shumta. Gazetari Dritan Hila...

Dritan Hila: Yuri Kim fitoi ndaj Berishës dhe Metës! Njëri ka damkë që nuk e kanë zili as hajdutët e burgut të Peqinit, tjetri...

Nga Dritan Hila Ka diçka qesharake dhe provinciale në gjithë sulmet që i bëhen Ambasadores së SHBA, Yuri Kim. E sulmojnë tek emri i saj, në...

Vendimi për Metën, Dritan Hila sulmon ashpër “Kushtetuesen”: Gjykatës të tredhur, çupëlina jo profesionistë dhe ditëzinj që duan të marrin rrogën

Gazetari Dritan Hila ka hedhur akuza të forta ndaj gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese, të cilët hodhën poshtë vendimin e Kuvendit për shkarkimin e Presidentit...

Dritan Hila: Jam kurioz si do i qëndronte Basha burgut! Herën e fundit u fut në brekët e Salës, kurse këtij trimit të Skraparit...

Gazetari Dritan Hila ka reaguar nëpërmjet një postimi pas vendimit të GJKKO-së për të dënuar me burg ish-ministrin Saimir Tahiri. Ai shkruan se përveç burgut,...

Befason Dritan Hila: Uroj të jetë hera e fundit që ne paguajmë për të ndërtuar shtëpitë e atyre që u dëmtuan nga tërmeti, në...

Gazetari Dritan Hila ka befasuar me deklaratën e bërë mbrëmjen e sotme, ku po fliste për rindërtimin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti i...

Analisti “shpërthen” ndaj “Salillarit”: Me ç’të drejtë ky zotëria gdhend emrin e fisit të tij në tunelet e Unazës, me paratë e mia???

Analisti Dritan Hila, publikon një foto të një prej tuneleve të Unazës së re që mban emrin e firmës ndërtuese "Salillari", dhe pyet se...

Dritan Hila: E premtja do të jetë e zezë vetëm për opozitën, PD do të rrijë gatitu para plakut Berisha

Ditën e nesërme do të mësohet edhe vendimi që PArtia Demokratike do të marrë për ish-kryeministrin Sali Berisha, për ta përfshirë ose jo në...

“Shtëpinë ta ka blerë PD-ja”, Enton Abilekaj sqaron akuzat: E bleva para 12 vitesh kur në pushtet ishte Berisha e Basha, atëherë isha në...

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open” gazetarët Enton Abilekaj dhe Dritan Hila u përfshinë në një debat që degradoi deri në fyerje personale. Pasi Abilekaj...

Lajmet e fundit