Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
2.1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

dritan gina

KPK: Dritan Gina cënoi besimin e publikut me sjelljen e tij gjatë vetingut

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK vendosi më 22 shtator të shkarkojë nga detyra prokurorin e Tiranës, Dritan Gina pasi konkludoi se me sjelljen...

“Ç’a është kjo seancë?!”, KPK njofton shkarkimin e tij, Prokurori Gina tenton të hyjë me forcë në sallë

Ndërsa kryesuesja e trupës së KPK kishte filluar seancën duke konstatuar mungesën e subjektit, prokurori Dritan Gina u shty me forcë mes oficerëve të...

Seancë e tensionuar në vetting, Prokurori Dritan Gina përballet me probleme për pasurinë dhe figurën

Seanca e tretë dëgjimore të mërkurën më 15 korrik në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, KPK në kuadër të procesit të vetingut të prokurorit...

Dështon për herë të dytë seanca për Dritan Ginën, prokurori i Tiranës thotë në vetting se avokati i tij është sëmurë

Seanca dëgjimore e prokurorit të Tiranës, Dritan Gina, e planifikuar për t’u zhvilluar të premten në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, dështoi për herë...

“Jam sëmurë”, prokurorit Dritan Gina i vjen radha për në Vetting, por shtyhet seanca; Gruaja iu shkarkua se s’justifikoi dot 930 mijë $

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit thërret në vetting prokurorin e njohur të Tiranës, Dritan Gina, për t’u njohur me rezultatet e hetimit ndaj tij,...

Çifti i prokurorëve Gashi-Gina fitojnë betejën ligjore ndaj Arta Markut, Apeli i rikthen në detyrë

Gjykata Administrative e Apelit ka vendosur të rikthejë në punë çiftin e prokurorëve Rovena Gashi dhe Dritan Gina, pas pezullimit nga Prokurorja e Përgjithëshme...

U pezulluan me urdhër të Arta Markut, KPA nuk shqyrton ankimimin e çifit Gashi-Gina

Komisioni i Posaçëm i Ankimimit ka marrë vendimin për të mos shqyrtuar ankimimin e çiftit të prokurorëve Gashi-Gina. Në fillim të...

Çifti i prokurorëve Gashi-Gina ankohen në KPA për vendimin e Arta Markut

Në fillim të muajit maj, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku pezulloi nga detyra çiftin e prokurorëve Rovena Gashi dhe Dritan Gina....

U pezulluan nga detyra, çifti i famshëm i Prokurorëve APELOJNË vendimin

Pas pezullimit nga detyra të dy bashkëshortëve prokurorë, Rovena Gashi dhe Dritan Gina, lëvizja e rradhës ka ardhur nga këta të fundit të cilët...

Zëvendësoi Dritan Ginën, dorëhiqet papritur kryeprokurori i Elbasanit (EMRI)

Ardian Nezha kryeprokurori i Elbasanit, emëruar në këtë detyrë vetëm pak kohë nga Arta Marku ka dhënë sot dorëheqjen. Nezha ka bërë...

Lajmet e fundit