Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

dritan dajti

Kërcënon në trasmetim direkt Rama: Të gjithë ata që ma akuzojnë mua se njoh Dritan Dajtin do kalojnë nga gjykata

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin ‘Real Story’  ndër të tjera ka folur dhe për vendimin e dhënë nga Apeli i Krimeve të...

I shpëtoi burgimit të përjetshëm, KLGJ reagon për vendimin ndaj Dritan Dajtit

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka reaguar sot në lidhje me vendimin e Apelit për Dritan Dajtin.  Përmes një njoftimi për publikun,...

Hoxha: Dritan Dajti shumë i lexuar dhe inteligjent, Emiljano Shullazi po tenton ta kopjojë

Gazetarja Anila Hoxha ka treguar mbrëmjen e sotme se Dritan Dajti nuk është një kriminel i thjeshtë, por një person i lexuar dhe inteligjent....

Ulja e dënimit të Dritan Dajtit, Abilekaj: 4 nga 5 gjyqtarët që dhanë VENDIMIN nuk e kalojnë VETTINGUN

Vendimi i Apelit për Krimet e Rënda pak ditë më parë, për shfuqizimin e burgimit të përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij...

Dritan Dajti i shpëtoi burgimit të përjetshëm, Gjonaj kërkon shkarkim dhe hetim disiplinor për gjyqtarët

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, i kërkon institucionit të ri të Reformës në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, ndëshkimin e tre gjykatësve që vendosën...

Dritan Dajti i shpëtoi burgimit të përjetshëm, REAGON Presidenti Meta

Reagon Presidenti Ilir Meta për vendimin e marrë nga Apeli i Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin që e shpetoi nga burgu përjetë duke...

SULMI FRONTAL/ S’duron më gjyqtari, PUBLIKON vendimin për DRITAN DAJTIN, ja kush janë 2 njerëzit e vetëm të drejtësisë që votuan kundër

Zbardhet vendimi për Dritan Dajtin. Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda ka rrëzuar tri ditë më pare dënimin me burgim...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon Berisha: Edvini lau  duart si Pilati

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar sërish pas vendimit të dhënë për rrëzimin e dënimit të përjetshëm për vrasësin e 4 oficerëve, Dritan Dajti. ...

Dritan Dajti i shpëtoi burgimit të PËRJETSHËM, reagon Ambasadori i BE: Vlerësim URGJENT nga KLGJ dhe PROKURORIA E PËRGJITHSHME

Pas vendimit skandaloz të Gjykatës së Apelit e Krimeve të Rënda, për uljen e dënimit të Dritan Dajtit, i dënuar për vrasjen e 4...

25 vite burg për Dritan Dajtin, reagon ashpër Sandër Lleshaj: Atentat drejtësisë, vendimi të zhbëhet

Pas Etilda Gjonaj, edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dënoi vendimin e gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi kërkesën e Dritan Dajtit...

Lajmet e fundit