Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022

TAG

dritan dajti

Bashkia emërton 4 rrugë në Tiranë me emrat e policëve të vrarë në aksionin për kapjen e Dritan Dajtit

Në verën e 2009-s, efektivët e policisë Fatos Xhani, Kastriot Feska, Saimir Duçkollari dhe Altin Dizdari do të humbisnin jetën në krye të detyrës...

Dritan Dajti dërgohet me urgjencë nga burgu për në spital, shoqërohet nga forca të shumta policie

Dritan Dajti, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e 4 policëve në Durrës, është transportuar mbrëmjen e sotme me urgjencë nga ambientet...

Prokuroria Speciale kërkon sekuestrimin e pasurive të Dritan Dajtit, vrau 4 policët e Operacionales në Durrës

Prokuroria Speciale SPAK kërkon sekuestrimin e pasurive të Dritan Dajtit, të dënuarit për vrasjen e katër policëve në Durrës. Mësohet se kërkesa për sekuestrimin...

Shpëtuan nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin, pushohet çështja ndaj 3 gjyqtarëve të akuzuar për korrupsion

Pas kërkesës së SPAK, Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pushuar çështjen e tre gjyqtarëve që i rrëzuan burgimin e...

Hoqën dënimin me burg përjetë për Dritan Dajtin, SPAK bën verifikimet dhe vendos për 3 gjyqtarët

SPAK ka kërkuar të pushohen hetimet për 3 gjyqtarët që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm. Bëhet fjalë për gjyqtarët...

Gazetari i njohur: Dua të bëhem edhe unë si Dritan Dajti

Nga Mentor Kikia Një i njohur, në një agjensi ku paguhen drita, gjoba... më njoftoi se kisha një gjobë 12.000 lekë...

‘I bashkohen dy dënime’, Gjykata e Elbasanit i hap rrugën Dritan Dajtit për lirimin me kusht

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar Dritan Dajtit dy dënime në një, duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Më kërkesën e depozituar nga Dritan...

U shkarkua nga detyra më 2019, Artan Bajrami përfundimisht jashtë Drejtësisë: KPA lë në fuqi vendimin e KPK-së për Prokurorin e Dritan Dajtit

KPA-ja ka lënë në fuqi vendimin e shkurtit 2019 të KPK-së për shkarkim nga detyra të prokurorit Artan Bajrami, duke e lënë përfundimisht jashtë...

Historia që trazoi ‘ujërat’ e Drejtësisë/ Rrëfehet për herë të parë gjyqtari që votoi kundër uljes së dënimit të Dritan Dajtit: Gjyqtarët të ardhur...

Rreth 1 vit më parë Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda mori vendimin për shkrutimin e dënimit të Dritan Dajtit, vrasësit të policëve,...

‘Shpëtuan’ Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, SPAK ndryshon mendje, zgjat hetimet për 3 gjyqtarët

SPAK ka vendosur ti zgjasë hetimet për 3 gjyqtarët që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm pas javë pasi i kërkoi Gjykatës së...

Lajmet e fundit