Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

dritan abazovic

Abazoviç apel qytetarëve: Kurseni karburantin, një vit i vështirë na pret! Do të kemi krizë ushqimore

Kryministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, i ka kërkuar qytetarëve që të kursejnë energjinë elektrike dhe karburantit pasi një vit i vështirë po...

Vrasja e mafiozit malazez, reagon Abazoviç: E parandaluam disa herë eliminimin e tij

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic ka reaguar lidhur me eliminimin e mafiozit Miliq Sakoviç. Sipas Abazoviç, policia malazeze ka parandaluar disa herë...

Ura që do të lidhë Shkodrën me Malin e Zi, Abazoviç jep detaje për projekti mbi Bunë: Do të afrojë 34 km plazhe që...

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka dhënë sot disa informacione të reja në lidhje me urën që do të ndërtohet mbi Bunë,...

Abazoviç në Kiev: Keni mbështetjen e Ballkanit Perëndimor për rindërtimin, qëndroni të fortë!

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama në Kiev, e siguroi presidentin Volodomyr Zelensky...

Zelensky falenderon Ramën dhe Abazoviç: Nuk jemi rivalë, të integrohemi në BE në mënyrë të barabartë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky  gjatë konferencës ka falenderuar kryeministrin Edi Rama dhe kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç për mbështetjen që i kanë...

Çim Peka: Një koleg më tha, se kishte dëgjuar në kafene, që treshja Rama-Abazoviç-Ahmeti duan të rrëzojnë Kurtin

Gazetari i njohur Çim Peka thotë se tre politikanët e rëndësishëm shqiptarë, ndër ta dy kryeministrat Edi Rama dhe Dritan Abazoviç së bashku me...

Zelensky falenderon Shqipërinë: Mirënjohje që iu bashkuat BE për sanksionet ndaj Rusisë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky gjatë konferencës me kryeministrin Edi Rama dhe kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka falenderuar vendet për mbështetjen. Ai...

Presidenti Zelensky publikon videon: Partnerët ndërkombëtarë vazhdojnë të vijnë në Ukrainë! Sot u takova me kryeministrat Rama dhe Abazoviç

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka ndarë pamje nga takimi në Kiev me kryeministrat Edi Rama dhe Dritan Abazoviç, shkruan newsbomb.al Dy liderët e vendeve...

FOTO: Rama dhe Abazoviç në qytetin e shkatërruar të Borodiankas, Forcat Speciale RENEA garantojnë sigurinë e delegacionit në Ukrianë

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij i Malit të zi, shqiptari Dritan Abazoviç, ndodhen prej disa orësh në Ukrainë. Siç shihet dhe nga...

FOTO/ Të rrethuar nga forca të shumta sigurie, Rama dhe Abazoviç mbërrijnë në Kiev

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka bërë me dije se së bashku me kryeministrin Edi Rama kanë mbërritur në Kiev.  “Mbërritëm në Kiev...

Lajmet e fundit