Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022

TAG

Dritan Abazoviç

Dritan Abazoviç trazon “ujërat” në Malin e Zi, kryeministri shqiptar i gatshëm të japë dorëheqjen

Kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka thënë mbrëmjen e kësaj të enjteje se është i gatshëm të japë dorëheqje. Deklarata erdhi...

Media malazeze: Kryeministri Rama dhe Abazoviç do të VIZITOJNË nesër Kievin

Kryeministri Edi Rama bashkë me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç dhe me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, do të zhvillojnë...

Presidenti ukrainas e fton në Kiev, Abazoviç bisedë telefonike me Zelenskyn: Të vijmë gjithë liderët e Ballkanit, për mbështetje

Kryeministri i Malit të Zi thotë se ka folur në telefon me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe ka shprehur gatishmërinë për të vizituar Kievin....

Meta uron Dritan Abazoviç: Shpresëplotë se marrëdhëniet mes dy shteteve do të fuqizohen akoma më shumë

Presidenti Ilir Meta ka uruar Dritan Abazoviç, i cili është zgjedhur si kryeministër i Malit të Zi. Meta i uron suksese Abazoviç në detyrë teksa...

Mali i Zi gati për Qeverinë e re me kryeministër shqiptar, Dritan Abazoviç: Kemi mbështetjen e shumicës, votohemi pas Pashkëve

Mandatari për postin e kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç, tha se javën e ardhshme, pas kremtimeve të Pashkëve, pritet të votohet qeveria...

Mali i Zi voton për rrëzimin e qeverisë, Abazoviç: Vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme!

Parlamenti në Malin e Zi do të shqyrtojë këtë të hënë nismën e opozitës për mocionin e mosbesimit të qeverisë së kryeministrit, Zdravko Krivokapiç....

Zv.kryeministri Abazoviç paralajmëron: Do të përmbys Qeverinë e Malit të Zi

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka deklaruar se nuk do të lejojë që policia malazeze të menaxhohet nga Serbia dhe paralajmëroi se...

Mediat malazeze: Zv.kryeministri shqiptar Dritan Abazoviç, drejtoi aksionin e transportimit të mitropolitit serb

Mitropoliti serb, Joanikije, u shugurua dje në manastirin e Cetinjes pasi u transportua nga Podgorica me helikopter ushtarak, bashkë me patriarkun Porfirije. Ata nuk...

Basha përfundon takimin me Abazoviç: Diskutuam për zhvillimin e popujve tanë dhe integrimin në BE. Zv.kryeministri: Kemi nevojë për frymë europiane

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur për mediat pas takimit me zv.kryeministrin shqiptar të Malit të Zi, Dritan Abazoviç, i cili ndodhet...

Edi Rama takohet me zv.kryeministrin shqiptar të Malit të Zi: Kaluam si dy miq të vjetër dhe patëm dakordësi në çdo pikë

Kryeministri Edi Rama njofton se është takuar sot me zv.kryeministrin shqiptar të Malit të Zi Dritan Abazoviç. Teksa ndan foton nga takimi në Tiranë,...

Lajmet e fundit