Tirana
thunderstorm
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

drejtuesi

Prokurori “i hekurt” Altin Dumani, kush është drejtuesi i ri që premton shumë në krye të SPAK

Altin Dumani është zgjedhur drejtues i Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK). Kandidati i parë, Adnan Xholi ka marrë 1...

Në PD bëjnë thirrje për votime: Shqipëria është në këtë situatë edhe se opozita është e kapur! Kush do të jetë drejtues të dalë...

Anëtari i PD Julian Deda, thotë se vendi është në këtë gjendje sot jo vetëm për shkak të mazhorancës, por edhe sepse opozita është...

Aksident i rëndë te “Ura e Tapizës”, ‘Benz-i’ përplaset me kolonën e betonit, humb jetën drejtuesi i mjetit (EMRI)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotën rreth orës 05:17 tek “Ura e Tapizës”. Sipas informacioneve paraprake mësohet se automjeti tip "Benz" është...

Makina përplas motoçikletën, plagoset drejtuesi

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Ura Vajgurore – Fier, në afërsi të rrethrrotullimit të Poshjes. Sipas policisë...

Aksidenti i rëndë me dy motorrat në Divjakë, humb jetën njëri nga drejtuesit

Humb jetën një nga drejtuesit e motorrave që u aksidentuan mbrëmë në Divjakë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e kaluar rreth orës 22:00...

Ndahet nga jetë ish-drejtuesi i Ford, mjeshtër i industrisë së rëndë  

Ndahet nga jeta në moshën 94-vjeçare, Lee Iacocca, shefi ekzekutiv i kompanisë Ford dhe më pas i Krajslerit ose siç njihej ndryshe mjeshtri i...

Lajmet e fundit