Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
46 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

drejtoria e tatimeve

Delina Ibrahimaj u bë ministre e Financave, zgjidhet drejtori i ri i Përgjithshëm i Tatimeve (EMRI)

Ceno Klosi do të jetë drejtori i ri i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai është emëruar në këtë post një muaj e gjysmë pasi ish-drejtoresha...

Lufta kundër Informalitetit, Drejtoria e Tatimeve konstaton nëndeklarime në disa profesione, u dërgon letër pronarëve dhe punonjësve. Pjesa më e madhe reflektojnë, të tjerëve…

Të shumtë janë bizneset që deklarojnë pagë minimale për punëtorët e tyre për të shmangur më shumë taksa, ndryshe nga paga reale që marrin...

‘Paketa e dytë e ndihmës financiare’, Drejtoria e Tatimeve: Ja si të aplikoni për pagën 40 mijë lekë të reja

Pak ditë më parë kryeministri Edi Rama njoftoi se do të lancohej një paketë e dytë ndihme financiare, përfituesit e së cilët do të...

Covid-19, drejtoria e tatimeve publikon formularin e posaçëm: Si do të aplikohet për përfitimin e paketës së dytë financiare

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve informon tatimpaguesit dhe individët e interesuar se, në zbatim të masave të ndërmarra nga qeveria e shqiptare për ndihmën...

Drejtoria e Tatimeve jep njoftimin për bizneset, shtyhet afati për dorëzimin e Pasqyrës Financiare dhe pagesën e Tatim-Fitimit (DATAT E REJA)

Drejtoria e Përgjithshme e Tatime ka nxjerrë njoftimin për të gjitha bizneset, pasi është marrë vendimi për të shtyrë afatin e dorëzimit të deklaratës...

Drejtoria e Tatimeve njoftim të rëndësishëm: Deri në 30 shtator nuk keni penalitete për pagesën e dividentit në masën 8%

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton tatimpaguesit se deri më 30 shtator nuk kanë penalitete për pagesën e dividentit në masën 8%. ...

Shkarkohet Drejtori i Tatimeve në Elbasan, ja kush e zëvendëson

Mësohet se pak më parë Drejtori i Tatimeve në Elbasan, Bedri Bejtja është shkarkuar nga detyra. Arsyeja e shkarkimit të tij...

Lehtësime për tatimpaguesit dhe bizneset, Drejtoria e Tatimeve dhe QKB-ja firmosin marrëveshjen e re

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve dhe Qendra Kombëtare e Biznesit firmosën sot marrëveshjen e thellimit të bashkëpunimit midis dy institucioneve. Bashkëpunimi...

E BUJSHME/ Tatimorët mbyllin gjigantin TAIVAN në zemër të Tiranës, s’ka më as kafene, as restorant dhe as kazino

ministren Denaj, drejtuesit e Tatimeve dhe cilindo te perfshire ne kete perpjekje konstante per ligjshmeri!       View this...

Aksioni kundër informalitetit/ Drejtoria e Tatimeve: Karburantet pa kupon, masa të rrepta deri në ndjekje penale

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj ka dalë në një deklaratë për shtyp, ku ka publikuar rezultatet për muajin korrik. ...

Lajmet e fundit