Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

drejtore

Edi Rama firmos emrin e ri, Abigeila Voshtina zgjidhet drejtore e Teatrit të Operas dhe Baletit

Abigeila Voshtina do të jetë drejtuesja e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, shkruan newsbomb.al. Emri i saj është firmosur nga kryeministri...

Përplasje mes socialistëve në Shkodër, Blediana Nika: Janë marrë drejtorë nga rruga, mbi 50% të punësuarve në qytet nga PSD

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri dje ka prezantuar më Shkodër drejtuesen politike të PS për këtë qark Edona Bilali. Bëhet me dije...

Rifreskimi i drejtorive me gra, japin dorëheqjen 2 drejtorët e Sarandës

Urdhri i kryeministrit Rama që drejtorët meshkuj në bashkitë e vendit të japin dorëheqje ka krijuar efekt dhe në Sarandë. ...

Ardi Veliu takim me Drejtorët e Policive të vendeve të Ballkanit Perëndimor: Shkëmbimi i informacionit kriminal është thembra e Akilit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, mori pjesë në takimin e 12 Drejtorëve të Policive të vendeve të Ballkanit Perëndimor, i...

‘Furtunë’ në AKU, shkarkohen tre drejtorë rajonalë (EMRAT)

Shkarkohen drejtorët e Autoritetit Kombëtar të Ushqimeve në Korçë Durrës dhe Tiranë. Mësohet se shkak i shkarkimit të drejtorëve rajonalë është...

‘Furtunë’ shkarkimesh nëpër dogana, ikin 3 drejtorë, kush i zëvendëson (EMRAT)

'Furtunë' ndryshimesh ka ndodhur së fundmi në doganat e vendit. Bëhet me dije se janë shkarkuar nga detyra disa drejtorë të...

Ministrja e re shkarkoi 3 DREJTORË, reagon PD: E kanë vendin në burg

Pas shkarkimeve të njëpasnjëshme nga ministrja e re e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka reaguar Partia Demokratike. Deputetja demorkate, Dhurata...

Task Forca, paralajmëron Gjonaj: 6 drejtorë duhet të shkarkohen nga detyra

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka prezantuar mesditën e sotme rezultatet e kontrollit të Task-Forcës në institucionet shtetërore. Gjonaj ka thënë...

Shfrytëzimi i lumenjve, shkelën ligjin kallëzohen 4 zyrtarë të ABU

Shfrytëzimi pa kriter i lumenjve ka sjellë anulimin e 42 lejeve të ndërtimit. Gjithashtu bëhet me dije se janë kallëzuar në...

Lajmet e fundit