Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022

TAG

drejtesi

“Meta duhet të dalë para drejtësisë”, Presidenca reagon pas deklaratës së Ramës: Asgjë nuk e ndal zbardhjen e skandaleve të narkoqeverisë

Tedi Blushi, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e PS, ku  tha se Ilir Meta...

Rama me kritika për Drejtësinë: Dënuan një zyrtare për një arkë peshk, por vonon për ata që vranë protestuesit në bulevard

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalë të gjatë në Kongresin e Partisë Socialiste, ku ka folur mbi disa tema. Kryeministri përmendi disa herë edhe...

Artan Hoxhës i kthehen telefonat “kriminalë” të sekuestruar para 5 vitesh: Mos mendoni se në Shqipëri nuk ka drejtësi, por ajo ka kosto…

Prokuroria e Durrësit i ka kthyer gazetarit Artan Hoxha dy telefonat e sekuestruar në 16 shtator 2016, pas deklaratave të tij në emisionin "Opinion"...

Çfarë do i jepni në këmbim Bashës? Balla: Nuk është pazar më jep të jap, PD do bindet për ndryshimet Kushtetues

Kreu i grupit Parlamentar të partisë Socialiste, Taulant Balla pas përfundimit tëë seancës në një deklaratë për media ka folur për bashkëpunimin që mund...

25 vite nga vrasja e bujshme e Bujar Kaloshit, e bija kërkon drejtësi: Krimi mbetet i lirë edhe sot, por unë të premtoj që...

Bujar Kaloshi, ish-drejtor i Burgjeve në vitet e para të sistemit pluralist është një nga njerëzit e parë të vrarë nga organizata kriminale “Hakmarrja...

‘Të djeshmen ta harrojnë, ajo vdiq’, Xhafaj me tone kritike: Koha për drejtësinë e munguar, me forcë përballë arrogancës së pushtetit

Në Ditën Kombëtare të Drejtësisë ish-kryetari i Komisionit të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, ka përcjellë mesazhe të forta me tone kritike. ...

Apelimi lë në fuqi vendimin e KPK për ish-prokurorin e Tiranës, Dritan Rreshka përfundimisht jashtë Drejtësisë

Kolegjit të Posaçëm të Apelimit lë në fuqi vendimin e mëparshëm të KPK për shkarkimin përfundimtar ish-drejtuesit të Prokurorisë së Tiranës Dritan Rreshka. ...

Reforma në drejtësi, ish-ministri:  Ka dështuar, nëse e bëjnë për të goditur…(Bilanci për 3 vite, sa ‘u dogjën’ dhe sa e kaluan Vettingun)

Më 21 korrik 2016 parlamenti shqiptar miratoi me 140 vota reformën në drejtësi. Për pak ditë mbushen 3 vjet nga ai miratim por cili...

Veliaj thirrje Bashës nga Njësia 10: Mos iu fshih drejtësisë, shko e thuaj të vërtetën për paratë ruse

Kandidati i 'Aleancës për Shqipërinë Europiane', Erion Veliaj i bëri thirrje kreut të opozitës Lulzim Basha që të mos i fshihet drejtësisë, por të...

Dosja ‘339’ dhe ‘184’, Balla i prerë: Prokuroria të çojë para drejtësisë deputetë e ministra, s’ka rëndësi çfarë janë

'I them prokurorisë që të çojnë para drejtësisë të gjithë personat me indicie, qoftë ky deputet, ministër, nuk ka rëndësi çfarë janë'. ...

Lajmet e fundit