Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

DPSHTRR

Errësimi i xhamave të makinës, DPSHTRR jep njoftimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor nëpërmjet një njoftimi ka sqaruar se kur është i lejueshëm dhe kur jo...

Targat e makinave, DPSHTRR merr dy VENDIME lehtësuese për shoferët

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka marrë dy vendime lehtësimi për targat e makinave. DPSHTRR ka vendosur që...

Gratë shqiptare para 105 vitesh në timon, DPSHTRR uron festat

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar festat e fundvitit. DPSHTRR...

Grabitet me armë automjeti “security” me paratë patentave të DPSHTRR

Një automjet që transportonte paratë e Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor ka rënë pre e grabitësve të maskuar në Shkozet. ...

Mungesë kartonash, DPSHTRR jep njoftimin për lejet e drejtimit (LISTA E PLOTË)

Prej disa muajsh kishte një ngërç lidhur me lejet e drejtimit që lëshohen nga Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor. ...

Lajmet e fundit