Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

DPSHTRR

Leja e re e qarkullimit vjen me risi, drejtori Gonxhja: Ka elementë shtesë sigurie, nuk keni më nevojë për atë ndërkombëtare

Drejtori i DPSHTRR Blendi Gonxhja, ka thënë sot se leja e re e qarkullimit është e pajisur me elemente shtesë sigurie që shmangin abuzimet,...

Kush tha se ka vetëm rritje çmimesh? Risia e DPSHTRR: Përgjysmohet çmimi për shoferët që rinovojnë patentat

Drejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor, njofton të gjithë shoferët që do të rinovojnë patentat, se nga muaji nëntor 2021 do të përfitojnë nga...

Drejtoria e Rrugëve nxjerr VIDEON: BMW-ja luksoze dorëzon targat e vjetra “TR”, paguan taksat dhe merr të rejat

Mjeti luksoz tip BMW X5 që lëvizte në Tiranë me targa të vjetra "TR", të paregjistruara, i ka dorëzuar ato dhe është pajisur me...

Blendi Gonxhja pranon korrupsionin në Drejtorinë e Rrugëve: Sekserat i hyjnë nga dera e pasme shef Erionit për ndonjë letër mangut

Kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhja, pranon korrupsionin në radhët e institucionit që ai drejton. Duke marrë spunto nga një shkrim i gazetarit Fejzo Subashi...

“Deri dje ia gjenit anën? Sot NGELNI në kolaudim”, DPSHTRR paralajmëron drejtuesit: Merrni MASA nëse posedoni këto automjete

Mjetet të cilat nuk plotësojnë kriteret e nevojshme për të qarkuluar në rrugë, nuk do të kalojnë kolaudimin. Lajmi është konfirmuar nga Drejtoria e...

Zbardhet urdhri/ Përfundon koncesioni i kolaudimit, shërbimi do të ofrohet nga DPSHTR

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, shërbimi i kolaudimit të makinave do t’i kalojë shtetit. Do të jetë Drejtoria e Shërbimit dhe Transportit...

Nis ndërtimi i Arkivës Qendrore të DPSHTRR, Balluku: Të ndryshojmë mentalitetin përmes cilësisë së shërbimit dhe mjedisit që ofrojmë

Ruajtja e dokumentacionit të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, ka qenë një shqetësim i madh, i cili ka ardhur duke u...

Drejtoria e Transportit Rrugor jep njoftimin e rëndësishëm: Ç’duhet të bëni kur keni shitur një makinë por nuk keni bërë kalimin e pronësisë

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët të cilët kanë shitur ose blerë një mjet,...

Doni të bëni rinovim të patentës, kontroll të mjetit? DPSHTRR jep njoftimin e rëndësishëm: Aplikoni për leje në e-Albania

Nëse doni të rinovoni patentën, të bëni kontroll teknik apo fizik të mjetit, do mund të shkoni pranë DPSHTRR ose SGS duke aplikuar më...

Njoftimi i rëndësishëm i Drejtorisë së Transportit Rrugor: Hiqet një tjetër taksë e rëndësishme për makinat (Dokumenti)

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor, njofton se në bashkëpunim me Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë kanë kërkuar të bëhen disa ndryshime...

Lajmet e fundit