Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

DPSHTRR

Skandali i publikimit të targave, DPSHTRR heq fajin nga vetja: Këto të dhëna aksesohen nga shumë institucione, do të kryejmë një analizë të plotë

Pas publikimit të databazave të rrogave të qytetarëve shqiptarë për muajt janar dhe prill, ditën e sotme është publikuar edhe databaza me targat e...

Qeveria miraton risinë për qejflinjtë e timonit: Për herë të parë targa me emër në Shqipëri, por me pagesë ekstra!

Drejtoria e Rrugëve sjell një risi për qejflinjtë e timonit në Shqipëri, shkruan newsbomb.al. Për herë të parë në vendin tonë do të ketë...

Qytetarët dynden drejt sporteleve, DPSHTRR sqaron si funksionon “Pit-Stopi Edukativ” për rinovimin e patentës

Drejtori i Transportit Rrugor të Shqipërisë, Blendi Gonxhe njoftoi se disa kategori e shoferëve do të futen në ritestim. Ishin pikërisht ata që kanë të...

Mbi 110 mijë makina dhe 120 mijë shoferë të rinj, ulet numri i aksidenteve me pasoja dhe numri i viktimave

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor, thotë se pavarësisht se kemi rreth 110,000 mjete rrugore më shumë, të regjistruara gjatë 2020-ës dhe...

Rama publikon fotot nga DPSHTRR Laç: Transformim rrënjësor, 111.000 shërbime në vit…

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga me transformimin rrënjësor të Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor në Laç. Rama shkruan...

Rama ndan pamjet nga DPSHTRR në Fushë Prezë dhe në replikat me komentuesit jep lajmin: Njohja e patentave shqiptare në Gjermani në fazën e...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka ndarë disa foto, ku tregon mjediset e reja të punës dhe shërbimit për drejtuesit e mjeteve nga...

Leja e re e qarkullimit vjen me risi, drejtori Gonxhja: Ka elementë shtesë sigurie, nuk keni më nevojë për atë ndërkombëtare

Drejtori i DPSHTRR Blendi Gonxhja, ka thënë sot se leja e re e qarkullimit është e pajisur me elemente shtesë sigurie që shmangin abuzimet,...

Kush tha se ka vetëm rritje çmimesh? Risia e DPSHTRR: Përgjysmohet çmimi për shoferët që rinovojnë patentat

Drejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor, njofton të gjithë shoferët që do të rinovojnë patentat, se nga muaji nëntor 2021 do të përfitojnë nga...

Drejtoria e Rrugëve nxjerr VIDEON: BMW-ja luksoze dorëzon targat e vjetra “TR”, paguan taksat dhe merr të rejat

Mjeti luksoz tip BMW X5 që lëvizte në Tiranë me targa të vjetra "TR", të paregjistruara, i ka dorëzuar ato dhe është pajisur me...

Blendi Gonxhja pranon korrupsionin në Drejtorinë e Rrugëve: Sekserat i hyjnë nga dera e pasme shef Erionit për ndonjë letër mangut

Kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhja, pranon korrupsionin në radhët e institucionit që ai drejton. Duke marrë spunto nga një shkrim i gazetarit Fejzo Subashi...

Lajmet e fundit