Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
3.6kmh
0 %
Mër
30 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

dpmne

Opozita maqedonase dorëzon në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë

Opozita maqedonase VMRO dhe DPMNE-ja dorëzoi në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë. Deputeti Aleksadnar Nikollovski tha se pas kësaj nisme qëndrojnë 61 deputetë...

Zbardhen bisedat; Gruevski tallet me ambasadorët e SHBA dhe BE-së

VMRO-DPMNE, si asnjëherë më parë, në komunikatat e saj ka shprehur gjuhë të ashpër ndaj ambasadorëve, të cilët kanë vizituar këtë seli për takime...

Lajmet e fundit