Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

doza

80 mijë lekë doza, 31 vjeçari kapet duke shpërndarë kokainë te “Zogu Zi”: Policia “zbërthen” lëvizjet e “spaçatorit” (VIDEO)

Një 31 vjeçar është arrestuar nga efektivët e kryeqytetit pasi shpërndante kokainë në Tiranë. Fabian Bega e siguronte drogën në Durrës dhe më pas...

Mbërrijnë në Rinas 117,000 vaksina Pfizer, pjesë e kontratës prej 500 mijë dozash që do të blejë Shqipëria

Kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit 117,000 doza të vaksinës Pfizer. Lajmi u bë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

Silva Bino i përgjigjet akuzave të PD-së, publikon shifrat e sakta sa persona janë vaksinuar

Shefja e Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Inektive në ISHP prof. Silva Bino, ka deklaruar se sipas OBSH Shqipëria renditet në mesin e vendeve për mbulesën...

Manastiruliu: Deri tani kemi siguruar 2 milionë vaksina, jemi gati të aplikojmë dozën e tretë

Ministrja Ogerta Manastirliu, gjatë mbledhjes së Komisionit të Shëndetësinë ka deklaruar se qeveria shqiptare do të rrisë edhe më tej diponibilitetin e vaksinave, për...

“Moderna” në telashe në Japoni, farmacisti gjen grimca të zeza në flakonin e vaksinës, 1.6 milion doza dyshohen të kontaminuara

Japonia ka lënë në pritje një pjesë të vaksinës së Modernës për Covid-19, pasi një substancë e huaj u gjet në një flakon. Ka...

OBSH bën thirrje për shtyrjen e dozës së tretë të vaksinës

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë u bëri thirrje vendeve që të vonojnë administrimin e injeksioneve përforcuese për të paktën dy muaj, për t'u...

Pfizer premton 2 miliardë doza për vendet e varfëra

Partnerët amerikanë dhe gjermanë të vaksinës Pfizer-BioNTech premtuan një sasi prej 2 miliardë dozash të vaksinës së tyre për vendet me të ardhura të...

Arrihet dakordësia në BE, do të hapen kufijtë për udhëtarët e vaksinuar me dy doza kundër Covid-19

Shtetet anëtare të BE kanë rënë dakord ditën e sotme që kufijtë e bllokut duhet të hapen sërish për udhëtarët që janë vaksinuar plotësisht,...

Policia në të gjithë vendin merr sot dozën e dytë të vaksinës anti-Covid

Punonjësit e Policisë së Shtetit kani nisur sot të marrin dozën e dytë të vaksinës kundër koronavirusit. Punonjësit e Policisë janë kategoria më e riskuar,...

Mbi 10 mijë vaksinime gjatë ditës së sotme,më shumë se 324 mijë shqiptarë kanë marrë dozën e parë të vaksinës

Fushata e vaksinimit masiv në vendin tonë vazhdon me ritme të shpejta, pasi gjatë ditës së sotme janë kryer 10.218 vaksinime.Ndërkohë numri total i...


Lajmet e fundit