Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

doza e trete

“Zgjidhe ti, se thonë është ujë pastaj”, Edi Rama merr dozën e tretë, me “short” vendos gazetarja se cilën vaksinë do bëjë (APELI)

Kryeministri Edi Rama ka marrë dozën e tretë të vaksinës anticovid. Për të rrëzuar zërat se atij po i injektohej ujë ose vaksina nuk...

Edi Rama merr sot dozën e tretë të vaksinës anti-Covid, Manastirliu: Çdo person mbi 18 vjeç…

Kryeministri Edi Rama sot do të marrë dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19. Bëhet me dije se dozën e tretë kryeministri do ta...

Greqia merr vendimin: 100 euro gjobë çdo muaj për ata që nuk bëjnë dozën e tretë të vaksinës

Greqia ka marrë vendimin që të gjobisë personat që nuk kanë marrë dozën e  tretë të vaksinës anti-Covid. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri...

BE miraton dozën e tretë të vaksinës anti-Covid-19 për personat mbi 40 vjeç

Bashkimi Europian ka miratuar për përdorim dozën e tretë të vaksinës anti-Covid-19 për personat mbi 40 vjeç. Tashmë kjo kategori do të marrë edhe...

Nis sot aplikimi i dozës së tretë tek moshat + 60 vjeç dhe vaksinimi i fëmijëve mbi 16 vjeç

Sot në vend nis aplikimi për vaksinimin me dozën e tretë për personat mbi 60 vjeç. Komiteti teknik i Ekspertëve në rekomandimet e fundit të...

Manastirliu: Nis nga 1 nëntori aplikimi i dozës së tretë tek + 60 vjeç dhe tek fëmijë +16

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu teksa prezantonte vendimet e qeverisë është shprehur se nga data 1 nëntor fillon vaksinimi me dozën e tretë. Ajo u...

Agjencia Evropiane e Barnave mbështet dozën e tretë të vaksinës Moderna, ja kategoria që përfiton

Agjencia Evropiane e Barnave - EMA konstatoi të hënën se doza e tretë e vaksinës Moderna kundër koronavirusit mund t’iu jepet njerëzve 18 vjeç...

Rakacolli shpjegon pse u vendos për dozë të tretë: Anti-trupat nuk janë baraz me imunitetin

Kryetaria e Komitetit Teknik të Eskpertëve Mira Rakacolli ka shpjeguar si do të bëhet vaksinimi me një dozë të tretë vaksine anti-COVID. E ftuar...

Doza e 3-të dhe vaksinimi i fëmijëve, Manastirliu flet nga Shkodra: Komiteti Teknik jep nesër vendimin

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nga Shkodra ditën e sotme ka folur për vaksinimin dhe për dozën e tretë. Ajo është shprehur se Komiteti Teknik...

Në Tetor nis aplikimi i dozës së tretë të vaksinës anti-Covid, fëmijët mbi 12 vjeç do të marrin vetëm këtë lloj vaksine

Brenda muajit Tetor në Shqipëri do të nisë aplikimi i dozës së tretë të  vaksinës anti-Covis-19 për personat mbi 60 vjeç dhe ata me...

Lajmet e fundit