Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

dosja

Përfundon gjykimi i dosjes 339/1, GJKKO dënon me 9 vite burg të akuzuarit, shpallet i pafajshëm nipi i ish-deputetit të PS

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka përfunduar ditën e sotme gjykimin e dosjes 339/1. Në njoftim thuhet se janë dënuar...

“Drejtësia” ia kalon dosjen e Adriatik Llallës Ministrisë së Jashtme, brenda 24 orëve do t’i dërgohet Interpolit

Ministria e Drejtësisë i ka kaluar dosjen e ish-prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llallës, Ministrisë së Jashtme. Burime për mediat bëjnë me dije se Ministria e...

DOSSIER/ Kundërzbulimi i Hoxhës, 800 faqe matieriale kundër “Vatrës” në Amerikë: Të paguhen 2000 dollarë çdo muaj për kundërshtarët e tyre (DOKUMENTAT)

Autoriteti për hapjen e dosjeve ka deklasifikuar 800 faqe material për organizatën Vatra në Amerikë dhe pjestarët e saj. Edhe pse drejtohej nga Fan...

Dosja e bujshme 339, Apeli rrëzon kërkesën e 2 komisonerëve për ndryshim mase

Gjykata e Apelit ka rrëzuar kërkesën për ndryshim mase të 2 komisionerëve të arrestuar në kuadër të dosjes 339, të cilët janë arrestuar pasi...

‘Largohem për të mos patur paragjykime’, pranohet pas 6 ditësh dorëheqja e Fatmira Hajdarit nga ‘dosja Basha’, ja kush zgjidhet relatore

Gjashtë ditë pasi dha dorëheqjen nga gjykimi i dosjes së kreut të PD Lulzim Basha është pranuar kërkesa e gjyqtares Fatmira Hajdari, e cila...

Pushohet çështja ndaj vëllait të Arben Ndokës, një pjesë e dosjes “339” kalon për gjykim

Kalon për gjykim një pjesë e dosjes “339”, ndërsa Gjykata e Posaçme ka vendosur të pushojë çështjen ndaj vëllait të ish-deputetit socialist Arben Ndoka....

Dosja ‘Hajdari’, Izet Haxhia te Krimet e Rënda, merret në pyetje

Izet Haxhia merret në pyetje te Krimet e Rënda, shkruan Newsbomb.al.    Mësohet se Haxhia është shoqëruar në Prokurorinë e Krimeve...

I kërkoi seks studentes, Krimet e Rënda marrin në dorë dosjen e pedagogut Denis Himçi

Pas skandalit seksual në Universitetin e Elbasanit, mësohet se dosja e pedagogut Denis Himçi i cili i kërkoi favore seksuale një studenteje, ka kaluar...

‘Pranojnë të jenë pecetë e këmbëve të kriminelëve’, Vasili: Prokurorja e ka pranuar vetë publikisht…

Ish deputeti i LSI-së, Petrit Vasili thotë se 'dosja 339 dhe 184 bllokohen me urdhër të kryeministrit që e thërret prokuroren e përgjithshme në...

Dorëzohet te Krimet e Rënda pjesa e parë e dosjes 339, kush janë 12 të pandehurit (EMRAT)

Dorëzohet në Gjykatën për Krime të Rënda pjesa e parë e dosjes 339, ku janë përcaktuar 12 të pandehur nga Prokuroria. ...

Lajmet e fundit