Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

dosja

Arrestimet në Ministrinë e Financave, ZBARDHET DOSJA, Ilir Thano tërhiqte çdo ditë deri në 1 milionë lekë nga llogaria e motrës

Është zbardhur dosja e plotë për çështjen e arrestimit të  sekretarit të përgjithshëm të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë Arlind Gjokutaj si dhe të...

Shtyhet gjyqi për inceneratorin e Elbasanit, pronarët e kompanive në arrrati nuk janë njoftuar

Seanca gjyqësore për inceneratorin e Elbasanit është shtyrë për vitin e ardhshëm. Avokatët e personave të marrë të pandehur nga SPAK dhe Gjykata e...

Dosja e I.M e Sigurimit, Vasili: Gjykata pranoi ankimimin e Metës, rrëzoi vendimin e Prokurorisë për mos fillimin e hetimeve

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka bërë me dije se Gjykata e Tiranës ka pranuar ankimimin e kryetarit të PL lidhur me...

SPAK mbyll hetimet dhe çon në gjyq Shkëlzen Selimin, ish-gjyqtari i Lartë akuzohet për fshehje pasurie

Prokuroria Speciale njofton se ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar në Gjykatë dosjen në ngarkim të ish-anëtarit të Gjykatës së Lartë, Shkëlzen Selimi, i...

Ilir Meta shuan zërat, tregon nëse do jetë “super politikani” që do drejtojë Këshillin Bashkiak të Tiranës! Flet dhe për personin A.H të dosjes

Kreu i Partisë së Lirisë është shprehur mbrëmjen e sotme se ai nuk do të jetë "super politikani" që do të drejtojë Këshillin Bashkiak...

“O bobo, doli emri bashkëpunëtorit”, Blendi Feviziu hap dosjen e ish-Sigurimit për presidentin Ibrahim Rugova (VIDEO)

Gazetari dhe moderatori i njohur Blendi Fevziu, dha pak ditë më parë lajmin se pranë Autoritetit të Dosjeve gjendej dosje për ish-presidentin e Kosovës...

Mblidhet Komisioni i Ligjeve për dosjet e ish-Sigurimit, debate mes deputetëve, Bardhi: S’kemi ardhur këtu për të parë sa bukur jeni veshur (E PLOTË)

Mëngjesin e sotëm ka nisur punën Komisioni i Ligjeve  ku do të shqyrtohet projektligji për dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit. Gjatë kësaj mbledhje do të...

“Tregonte vendin ku gjendej dokumenti”, Genta Sula zbulon si shkoi Autoriteti i Dosjeve te materialet për Ilir Metën

Drejtuesja e Autoritetit të Dosjeve Genta Sula, ka treguar gjatë një interviste në emisionin “Opinion” sesi institucioni që ajo drejton shkoi në dosjen e...

PS e do jashtë Kuvendit, Meta: Në 1 shtator PADIS Autoritetin e Dosjeve, do jem 25 vite në politikë

Kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi sot se do të padisë në 1 shtator Autoritetin e Informimit të Dosjeve (AIDSSH...

I përfshirë në dosjen e ish-Sigurimit? Meta: Jam 1 milionë % i pastër, jam verifikuar që në kohën e të madhërishmit Berisha

Ish-presidenti Ilir Meta është ndalur sëridh në lidhje me daljen e emrit të tij si ish-bashkëpuntor i Sigurimit të Shtetit. Meta tha se ai është...

Lajmet e fundit