Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

dosja 184

Dështon seanca ndaj ish-shefit Robert Aga dhe Hasan Hotit, në gjyq për “dosjen 184” shkon vetëm gjyqtarja dhe prokurori

Seanca gjyqësore ndaj ish-shefit të Policisë Robert Aga dhe ish-administratorit të Lurës Hasan Hoti, është shtyrë përsëri pasi të akuzuarit dhe avokatët mbrojtës të...

Shyhet sërish gjyqi për dosjen 184 në Dibër, gjobiten avokatët pasi nuk u paraqitën në sallë

Seancat e të akuzuarve për ndikim në zgjedhjet e pjesshme lokale të vitit 2016 në Dibër, ndaj Nuri Medës, Drini Gjecit, Hasan Hotit dhe...

Dështon përsëri gjyqi për “Dosjen 184”, të akuzuarit pranojnë fajësinë po avokatët e tyre nuk shkojnë në Gjykatë

Gjykata e Dibrës ka shtyrë për herë të dytë gjyqin ndaj të akuzuarve të “Dosjes 184”, për shit-blerje të votave në zgjedhjet e pjesshme...

Shtyhet seanca për vjedhjen e votave në Dibër, dy nga akuzuarit pranojnë fajin dhe kërkojnë gjykim të shkurtuar, mungojnë avokatët

Seanca për të akuzuarit për vjedhjen e votave në Dibër, në zgjedhjet e lokale të vitit 2016, është shtyrë përsëri dhe shkak për këtë...

Akuzat për shitblerje të votave, zhvillohet sot në Dibër seanca e parë gjyqësore për ‘Dosjen 184’

Ditën e sotme pritet që të zhvillohet seanca e parë gjyqësore për dosjen 184, pas hetimeve për shitblerje të votës. Pasi...

Detajet e dosjes 184/ Prokuroria Dibër pushoi çështjen për kryebashkiakun Imeraj, Arben Keshin dhe Imer Lalën, vetëm 4 ish-zyrtarë nën akuzë

Prokuroria e Dibrës përfundoi hetimet për dosjen 184 dhe duke marrë të pandehur 4 ish-zyrtarë me akuzën për “shpërdorim detyre” dhe “kanosje të zgjedhësve”....

Vjedhja e votave në zgjedhje/ Prokuroria e Dibrës mbyll hetimet për dosjen 184, merren të pandehur 4 persona (EMRAT)

Prokuroria e Dibrës ka përfunduar hetimet për dosjen 184 dhe ka marrë të pandehur 4 persona me akuzën për “shpërdorim detyre” dhe “kanosje të...

Gazment Bardhi i nxjerr videon Ramës: I shndërrove shkollat në celula të partisë në pushtet

Kryeministri Edi Rama deklaroi se për mësuesit do të ketë rritje pagash për shkak të vështirësive që pu ka krijuar pandemia COVID-19. ...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ‘braktis’ tjetër çështje TË BUJSHME, përdoret i njëjti argument si për dosjen 184

Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka kaluar dosjen hetimore të biznesmenit Orest Sota organit të akuzës së Elbasanit. Argumenti i...

Arta Marku ia kalon dosjen 184 Prokurorisë së DIBRËS: S’ka akuzë për ndonjë person nën hetim, kontrollI i gjykatës I PASHMANGSHËM (EMRI I PROKURORIT...

Prokuroria e Përgjithshme, drejtuar nga Arta Marku argumentoi sot arsyet e shpalljes së moskompetencës nga Krimet e Rënda për dosjen 184 dhe transferimine saj...

Lajmet e fundit