Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

dorian teliti

“Projekt buxheti 2021 braktisje e qytetarëve”, PD denoncon: Rama dështoi në krijimin e vendeve të reja të punës

Eksperti i ekonomisë në PD, Dorjan Teliti tha se kryeministri Rama ka dështuar në krijimin e vendeve të reja të punës. ...

‘Likuidim total, dyqani mbyllet’, eksperti i ekonomisë në PD i shqetësuar: Kudo nga shkon janë këto shënime

“Likuidim total, dyqani mbyllet, jepet me qira. Kudo nga shkon këto janë shenimet në xhamat e bizneseve të vogla. Të bësh biznes në Shqipëri...

‘Bujqësia në ditët e saj më të vështira’, Teliti i PD: Fermerët shqiptarë të braktisur dhe të harruar nga qeveria, zero mbështetje në kohë...

Eksperti i ekonomisë në Partinë Demokratike, dorian Teliti, ka akuzuar qeverinë se nuk ka dhënë asnjë lloj mbështetje për fermerët në kohën e pandemisë....

Teliti i PD nxjerr gënjeshtrat e Ramës për taksat: Në 7 vite u mori shqiptarëve 2.1 miliard euro…

Këshilltari për ekonominë në PD, Dorian Teliti, me anë të një video në facebook, ka nxjerrë sipas tij gënjeshtrat e Edi Ramës për taksat....

‘Luga bosh dhe ekranet plot me propagandë’, eksperti i ekonomisë ‘shuplakë’ qeverisë: 1500 persona po humbasin punën çdo ditë (Kostot në 7 vite keqqeverisje)

Këshilltari për Ekonominë në PD Dorian Teliti ka hedhur akuza kundrejt qeverisë se po falimentin biznesin dhe ekonominë. Sipas Telitit “12...

Sot dita e punëtorëve, Dorian Teliti: Le të fillojë ‘Parada’ e papunësisë

Shefi i kabinetit në PD, Dorian Teliti, sot në ditën e punëtorëve, 1 maj, denoncon humbjen e rrogave për 31 mijë kryefamiljarë që siç...

Eksperti i financave në PD jep alarmin: Bizneset s’kanë më shpresë, asnjë fitim, po shkojnë drejt falimentit

“Nuk kanë më shpresë, asnjë fitim, po shkojnë të gjithë drejt falimentit”.  Ky është alarmi që jep Dorian Teliti, Drejtori i...

PD-ja ‘masakron’ qeverinë: 120 milionë € vetëm për miqtë e Ramës, asnjë rritje rroge

Partia Demokratike sulmon ashpër qeverinë për miratimin e dhënies së 120 milionë € për disa prej biznesmenëve më të fuqishëm në vend, ndërsa nuk...

‘Qeveria dështoi me arkëtimin e taksave në gusht’, PD: Arkës së shtetit i mungojnë 80 milionë euro

Drejtori i kabinetit të Partisë Demokratike Dorian Teliti, ngriti akuza ndaj qeverisë se ka dështuar me arkëtimin e taksave në muajin gusht ...

Humbi garën, Dorian Teliti i uron suksese sekretarit të ri të PD (FOTO)

Janë publikuar sot emrat e fituesve të sekretariateve në Partinë Demokratike, ku Gazmend Bardhi ka fituar përballë Dorian Telitit në garën për kreun e...

Lajmet e fundit