Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

doreheqje

Dy DORËHEQJE të rëndësishme NGA PD pas humbjes në zgjedhje, largohen sekretarët Sahit Dollapi dhe Ervin Minarolli

Humbja në zgjedhjet e 25 prillit po pasohet me dorëheqje në PD. Pas kërkesës publike të qindra drejtuesve dhe militantëve drejtuar Lulzim Bashës, duket...

Sali Berisha duhet të japë dorëheqjen!

Nga Ylli Rakipi Sali Berisha duhet të japë dorëheqjen! Mos u çudisni! Nuk është një shprehje e lajthitur. Sali Berisha duhet të japë vërtet dorëheqjen nga kryetar...

Nuk fitoi mandatin e deputetit, Nard Ndoka heq dorë nga Partia Demokristiane: Në shtator-tetor mblidhet kongresi dhe zgjidhet kryetari i ri

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka deklaruar ditën e sotme se do të heqë dorë nga drejtimi i kësaj prtie.Ai tregoi në “Top...

“I lënë në hije” pas dorëheqjes, Sandër Lleshaj flet për angazhimin politik: S’mund të bëhem punëtor partie, të shkoj derë më derë…

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nuk ka qenë shumë aktiv në politikë pasi dha dorëheqjen nga posti që mbante, ndërkohë që nuk u përfshi...

‘Çfarë do bëni nëse humbni zgjedhjet?’, Basha nuk përgjigjet, Fevziu i flet anglisht: If…? Ja si ia kthen kryedemokrati

Drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu ka tentuar sot të marrë një përgjigje nga Basha, se “çfarë do të bëjë ai nëse humbet zgjedhjet?”....

I kërkojnë dorëheqjen pas skandalit në Liceun e Fierit, Ministrja e Arsimit ka tjetër shqetësim: Ndal sulmet ndaj Elisës

Dita e sotme ka gjeneruar disa përplasje virtuale mes Presidencës dhe Ministres për Marrëdheniet me Parlamentin, Elisa Spiropali. Mirëpo nuk ka...

Akuza për abuzim fondesh dhe tensione në Asamblenë e Jashtëzakonshme të KOKSH, Bello: Jap dorëheqjen, ftoj presidentin të bëjë të njejtën gjë (PËRPLASJET)

Asambleja e jashtëzakonshme e KOKSH-it, sot është zhvilluar në një klimë aspak të qetë, si pasojë e përplasjes mes kreut Viron Bezhani me sekretarin...

Dy anëtarë të komitetit të çmimit Nobel japin dorëheqjen, kritikojnë Akademinë

Dy anëtarë të jashtëm të Komitetit të Çmimit Nobel për Letërsi dhanë dorëheqjen pasi kritikuan Akademinë Suedeze. Gun-Britt Sundstrom tha se...

ZYRTARE/ Vendi në kaos total, parlamenti shkarkon kryeministrin

Kryeministri irakian Adil Abdul-Mahdi nuk do të drejtojë më qeverinë irakiane. Parlamenti irakian miratoi pa votë vendimin e Gjykatës Supreme Federale...

Gati 400 vrarë për dy muaj, kryeministri merr vendim zyrtar: Do të paraqesë DORËHEQJEN

Kryeministri i Irakut Adil Abdul-Mahdi paralajmëroi sot se do të dorëzojë në parlementin irakian dorëheqjen pas përshkallëzimit të protestave në kryeqytet dhe jug të...

Lajmet e fundit