Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

doreheqja

Dështuan të bëjnë reformën, dorëhiqet qeveria finlandeze

Koalicioni qeveritar në Finlandë dha dorëheqjen ditën e sotme për shkak të dështimit me reformën në shëndetësi.    Reforma e kujdesit...

Aspirata për bashkimin e Luginës së Preshevës, Thaçi: Jap dorëheqjen nëse…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se aspirata e tij për bashkangjitjen e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit me Kosovën i tejkalon kornizat Kushtetutuese...

Tahiri lë mandatin, KQZ shpall vakancën, ja kush e zëvendëson

Kuvendi dorëzoi sot kërkesën për të shpallur vakant mandatin e deputetit nga i cili hoqi dorë Saimir Tahiri. Kërkesa u dorëzua...

Reagon Basha: Deputetët u kthyen në gjyqtarë, Rama e Tahiri kanë në dorë njëri tjetrin

Kryedemorkati Lulzim Basha ka reaguar pas dorëzimit të mandatit të deputetit nga Saimir Tahiri. Basha deklaroi se vendimi i djeshëm ishte një lajm i...

Dorëheqja e Shpend Ahmetit, reagon Vetëvendosja

Partia Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit. Ky i fundit deklaroi më herët se vendimi për dhënien e dorëheqjes ka të...

Lajmet e fundit