Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

doreheqja

Bajram Begaj jep dorëheqjen te Peleshi e Rama, pritet vendimi i Metës për shefin e Forcave të Armatosura

Gjeneral Bajram Begaj ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i Shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura, shkruan newsbomb.al. Kërkesa e tij i është...

“Deri në 24 korrik Presidenca do jetë kështjellë”, Meta tregon pse nuk dha dorëheqjen: Do jem ushtar i paparë në mbrojtje të Republikës

Presidenti Ilir Meta është duke dhënë një konferencë për mediat dhe është zotuar se do të jetë në zyrë deri më 24 korrik, ashtu...

Alqi Bllako dha dorëheqjen, Kuvendi i njofton vakancën KQZ-së, Pandeli Majko një hap larg mandatit

Kuvendi i Shqipërisë i është drejtuar zyrtarisht KQZ për të zëvendësuar emrin e deputetit Alqi Bllako, në radhët e deputetëve socialistë. Ky i fundit...

Dorëheqja e Bashës, reagon Rudina Hajdari: Mundësi e mirë që PD të kthehet në misionin e saj! Partia të mos përdoret më për interesa...

Ish-deputetja e PD Rudina Hajdari, reagon pas vendimit të djeshëm të Lulzim Bashës për t'u dorëhequr si kryetar i partisë më të madhe opozitare...

Bardhi dhe Tabaku kërkojnë dorëheqjen e Bashës dhe largimin e Berishës: Demokratët duhet të bashkohen, se janë në luftë

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi, ka kërkuar nga Lulzim Basha që të bëjë një hap pas në qëndrimin e tij, si një...

Profesor Fuga këshillë Lulzim Bashës: Jep dorëheqjen, çdo sekondë është dëm personal! Servilat të çuan në dështim, tani të hedhin gurët mbi kurriz

Akademiku Artan Fuga këshillon kreun e PD Lulzim Basha që të japë dorëheqjen. Sipas tij, çdo sekondë që Basha qëndron e dëmton edhe më...

“Në 25 korrik kthehem në aktiv në politikë”, Meta zbulon pse nuk dha dorëheqjen pas fitores së Ramës: Isha i tensionuar, plani im ishte…

“Jap dorëhqjen nëse Rama merr 71 mandate në 25 Prill”. Kjo ishte deklarata e Presidentit Ilir Meta para zgjedhjeve të pak muajve më parë,...

Opozita maqedonase kërcënon Zaevin: Nëse nuk jep dorëheqjen, do të rrëzojmë ne

Partia VMRO-DPMNE dhe shumica e re parlamentare, që u bë e ditur të premten në mbrëmje, pret që kryeministri në dorëheqje, Zoran Zaev, të...

Kolonel Hilë Lushaku: Tani që hoqën Ardi Veliun, sqetullashët me lesh të palarë po flasin, servilët dolën në dritë…(E PLOTË NË BRENDËSI)

Kolonel Hilë Lushakut nuk I kanë pëlqyer postimet e shkruara poshtë e përpjetë për ish-drejtorin e policisë Ardi Veliu, për të cilin, ai thotë...

Largimi i Ardi Veliut, flet Bledi Çuçi: Nuk kemi të bëjmë me shkarkim, unë e mora vesh pasi mbaroi mbledhja në Komisionin e Sigurisë

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka folur për largimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliut, i cili ditën e sotme dha dorëheqjen. Ai...

Lajmet e fundit