Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Donald Tusk

Shpërthimi në Bejrut, reagon Presidenti i KE: U shkatërrova kur mësova se…

Presidenti i KE-së, Donald Tusk shpreh ngushëllimet e tij dhe solidaritetin me gjithë të prekurit e shpërthimit në Bejrut. Përmes një...

Ikën miku i Bashës, Donald Tusk zgjidhet president i PPE

Ish-presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk është zgjedhur president i Partisë Popullore Europiane, pjesë e së cilës është edhe PD e Shqipërisë. ...

Drejtoi për 5 vite BE-në, Donald TUSK fiton postin e ri të rëndësishëm: Jam ngopur me burokracinë europiane  

Ish-presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk u zgjodh sot në mbrëmje si kryetari i ri i Partive Popullore Europiane (qendra e djathtë). ...

Negociatat për Brexit, Tusk: Do të propozoj shtyrjen e marrëveshjes

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se do t’i rekomandojë Bashkimit Europian një kërkesë për shtyrjen e afatit të Brexit. ...

Donald TUSK e pranon hapur: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, nuk është faji juaj

Negociatat për integrimin në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë nuk hapen. Kreu i Këshillit të Europës Donald Tusk bën me dije...

Donald TUSK ‘godet’ vendet skeptike: Hezitimi juaj për negociatat e Ballkanit Perëndimor, hap pas

Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk u bën sërish thirrje vendeve të BE-së për të dhënë ''dritën jeshile'' për Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Negociatat me Shqipërinë, Tusk takon Merkel

Kreu i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka takuar mbasditen e sotme kancelaren gjermane Angela Merkel. Ndërkohë që Këshilli Europian mblidhet më...

Presidenti i KE, Donald Tusk poston në shqip: Integrimi i Shqipërisë në BE është në interesin e Evropës

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se hyrja e Shqipërisë në BE është në interesin e të gjithë Evropës. ...

NEGOCIATAT/ Donald Tusk sot në Tiranë, takim me Ramën (AGJENDA)

Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, do të vijë sot në Tiranë, teksa BE do duhet të marrë një vendim për çështjen e...

Vizita e rëndësishme e Donald TUSK, kreu i KE-së do të qëndrojë pak në Tiranë (AXHENDA)

Ditën e nesërme zbarkon në Tiranë presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk për t’u takuar me krerët e lartë politikë të vendit. ...

Lajmet e fundit