Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Donald Lu

Përfundon takimi i eksperëve me ambasadorët, Alibeaj: Do punojmë mbi rekomandimet e Venecias

Ka përfunduar takimi i ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin me ekspertët e maxhorancës dhe opozitës për reformën në drejtësi. Pas...

Përfundon pas 3 orësh takimi Meta-Lu, i pranishëm edhe Manjani

Vazhdon që prej orës 15:30 takimi mes kreut të Kuvendit, Ilir Meta dhe Ambasadorit të SHBA-së, Donald Lu në ambientet e Kryesisë së Kuvendit....

Hila i përgjigjet Ngjelës: Lëre të qetë ambasadorin Lu. Publikon listën e tij për të korruptuarit e Shqipërisë

Analisti Dritan Hila me anë të një komenti në rrjetin social Facebook, i është përgjigjur Spartak Ngjelës, i cili kërkonte nga ambasadori i SHBA-së,...

“Ka ardhur koha që zyrtarët e korruptuar të identifikohen me emra”

Avokati Spartak Ngjela i kërkon ambasadorit amerikan në Tiranë që të identifikojë me emra zyrtarët e korruptuar, në të kundërt, sipas Ngjelës, “gjithçka mbetet...

Donald Lu uron shqiptarët: Faleminderit për miqësinë e treguar në vitin tonë të parë këtu

Ambasadori Donald Lu ka uruar shqiptarët me rastin e festës së Vitit të Ri. Me anë të një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Lu...

Ambasadori Lu për reformën në drejtësi, e shtrin fushatën edhe në rrjetet sociale

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu është ndoshta personi më i përfshirë në Shqipëri që kërkon pa rreshtur miratimin sa më shpejtë të reformës në...

Ambasadori Donald Lu tregon se kush i trembet Reformës në Drejtësi

Ambasadori Amerikan Donald Lu thotë se do të gjendet një mënyrë për të prishur pushimet me qëllim që Reforma në Drejtësi të miratohet në...

Luksi që mbulon gjyqtarët shqiptarë, ja çfarë e nxiti deklaratën e ambasadorit Lu

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

Deputeti socialist koment pesimist Ambasadorit Lu në facebook: Korrupsioni, betejë e vështirë

Pjesë e komenteve në faqen  e Ambasadës së SHBA-së në vendin tonë është bërë edhe deputeti i Partisë Socialiste, Pardi Cara. ...

Lajmet e fundit