Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Donald Lu

Enkel Demi i ashpër me Lu dhe Vlahutin: Nuk duhet ta kishte bërë kurrë atë deklaratë…

Gazetari Enkel Demi, duke folur për largimin e ambasadorëve Lu dhe Vlahutin nga Shqipëria, nxorri në pah gabimet e tyre themelore sipas tij. ...

Opozita BOJKOTON ‘Ceremoninë e Lamtumirës’ së Donald LU dhe Vlahutin

Opozita nuk ka shkuar në ‘Ceremoninë e Lamtumirës’ së Donald Lu dhe ambasadores së BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin.  Deputetët e...

Donald LU kërkon me ngul arrestimin e ‘peshqve të mëdhenj’: Kokat e krimit duhet të kenë frikë, drejtësia për ta po vjen (Flet për...

Ambasadori Amerikan Donald Lu i është rikthyer edhe njëherë deklaratës për arrestimin e “peshqve të mëdhenj”.   Në konferencën për Forcën...

Lamtumira e Donald Lu: Ishte një nder i madh…kjo është festa e fundit me ju

Ambasadori amerikan Donald Lu ka folur sot në festën e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës teksa ka thënë se ky është koncerti...

Donald Lu flet për POSTIN E RI para senatit amerikan: Ndihem i nderuar, nëse konfirmohem do të punoj për interesat e SHBA

Në përfundim të detyrës së tij si ambasador i SHBA në Shqipëri, Donald Lu ka marrë propozim për një angazhim të ri si ambasador...

“Gjykata e Lartë dhe Kushtetuese të penguara nga korrupsioni”, zyrtari i LSI kundër Lu-së: S’mund të jetë ashtu

Duke shprehur konsideratë tepër të lartë për për Ambasadorin e SHBA në Tiranë, nuk mund të jem dakort me këtë deklarim. Së pari,...

E mori në makinën e tij, çfarë diskutoi për 3 orë Donald Lu me Xhafajn (ZBARDHET TAKIMI)

Ambasadori amerikan Donald Lu zhvilloi një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj ditën e sotme, në ambientet e Ministrisë së Brendshme në Tiranë. ...

Donald Lu në Ministrinë e Brendshme, merr në makinën e tij Xhafajn (VIDEO)

Ambasadori amerikan Donald Lu zhvilloi një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj ditën e sotme, në ambientet e Ministrisë së Brendshme në Tiranë....

Lajmet e fundit