Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

Donald Lu

“Me 10 mln dollarë Soros e coi Donald Lu në Uzbekistan”, Mero Baze për deklaratën e Berishës: Po tani që u bë nënsekretar Shteti...

Mero Baze ka publikuar një video të ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë turit të tij pak ditë më parë në Fier. Në këtë sekuencë të shkurtër,...

“Burgu është për burrat”, Artan Hoxha për Llallën: Të doli borxhit “Doni”, tani ata miqtë e tu që të fërkonin krahët nuk të ndihmojnë...

Gazetari Artan Hoxha në një postim në rrjetet sociale ka komentuar vendimin e GJKKO-së për të dënuar me 2 vite burg ish-Kryeprokurorin Adriatik Llalla. Ai...

Donald Lu merr postin e rëndësishëm, Blinken i uron suksese: Është i përgatitur për të udhëhequr byronë në misionin e tij

Ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, Donlad Lu, ka marrë detyrën e rëndësihme si ndihmës sekretar për çështjet në Azinë Jugore dhe Qendrore. Në lidhje me...

Donald Lu merr propozimin nga Joe Biden për detyrën e radhës: Do vijoj betejën kundër korrupsionit

Ish-ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu, i propozuar së fundmi nga Presidenti i SHBA, si ndihmës sekretari i shtetit për Çështjet e Azisë Jugore...

Adriatik Llalla flet për marrëdhënien me Donald Lu: E kthyem në një debat personal! Ai dhe Nishani sulmuan sistemin e Drejtësisë

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla ka folur mbrëmjen e sotme në Syri Tv për marrëdhënien e tij me ish-ambasadorin amerikan Donald Lu, ku u shpreh se...

Ka gisht Yuri Kim në shpalljen “non-grata”?, Berisha: Burimet e mia më thonë se dosja u përgatit nga…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se e dinte që në vitin 2019 për shpalljen “non-grata” nga SHBA, pasi...

“Kim ka ardhur këtu me një mision specifik”, juristi PARALAJMËRON: Në tetor do të ketë vendim tjetër të SHBA-së

Juristi Kreshnik Spahiu duke komentuar temën e ditës, “Berisha non-grata” ka thënë se ky nuk është dhe nuk do të jetë i vetmi vendim...

Joe Biden nominon ish-ambasadorin Donald Lu për postin e rëndësishëm

Presidenti i SHBA Joe Biden ka nominuar për një post të rëndësishëm Donald Lu, ish-ambasadorin amerikan në Shqipëri. Bëhet me dije se Donald Lu, i...

Donald Lu kujton gjuetinë për ‘peshqit e mëdhenj’, publikon FOTON kur ishte ambasador në Shqipëri (VIDEO)

Ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për 30-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve mes dy vendeve. ...

Meta: Donald Lu më kërkoi FALJE, më erdhi në zyrë dhe më tha…(Deklarata e PAPRITUR)

“Mua Donald Lu më ka kërkuar gjithmonë të falur. Më vinte në zyrë dhe më thoshte më fal se më keqinformuan këta të Partisë...


Lajmet e fundit