Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

dom gjergj meta

Dom Gjergj Meta i bën apel drejtesisë për vrasjen e kenianes: Zbardhja e ngjarjes na bën nder të gjithëve ne si shqiptare

Ipeshkvi i Rrëshenit Dom Gjergj Meta, i ka bërë thirrje autoriteteve që të zbardhin sa më shpejt vrasjen e kenianes, Joy Aoko dhe autorët...

Ikja si bjerrje në tranzicion

Nga DOM GJERGJ META Ishte krejt e kuptueshme se me rënien e komunizmit, regjimit që e izoloi Shqipërinë për 45 vite me radhë, një pjesë...

Krimi dhe Qyteti

Nga Dom Gjergj Meta Atentatet e shpeshta që po ndodhin këtyre ditëve, me pasojë vdekjen e personave, që sipas policisë dhe medieve kanë qenë të...

Dom Gjergj Meta uron besimtarët katolikë për Pashkët dhe jep dy mesazhet e rëndësishme: Le të krijojmë një shoqëri me harmoni…(E PLOTË)

Dom Gjergj Meta Ipeshkëv në Dioqeza Rrëshen ka uruar të gjithë besimtarët katolikë për Pashët, teksa ka përcjellë edhe dy mesazhe. Në mesazhin e tij,...

Legalizimi i kanabisit në Shqipëri, Dom Gjergj Meta: I jemi dorëzuar mafias, “Kali i Trojës” për drogëra më të rënda tek të rinjtë

Dom Gjergj Meta ka reaguar pas lajmit të dhënë nga kryeministi Rama se do të bëhej legalizimi i kanabisit për qëllime mjekësore. Përmes një postimi...

Dom Gjergj Meta i bën thirrje policisë: Lironi personat që protestuan, arrestimi i tyre i pajustifikueshëm

Ipeshkëvi i Rrëshenit, Dom Gjergj Meta iu ka bërë thirrje autoriteteve që të lirojnë qytetarët e arrestuar mbrëmjen e djeshme në protestë. Përmes një statusi në...

VIDEO/ Me autobus drejt Tiranës për shkak të çmimit të naftës, protestuesit ndalojnë Dom Gjergj Metën, ai zbret dhe u bashkohet në protestë

Ditën e sotme pothuajse në të gjitha qytetet e Shqipërisë ka pasur protesta të qytetarëve për rritjen e çmimit të naftës dhe produkteve të...

Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Dom Gjergj Simonit: Simbol i mbrojtjes së lirisë dhe rezistencës!

Presidenti Ilir Meta ka shkruar një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Dom Gjergj Simonit. Kreu i shtetit thotë se figura e tij...

Kisha nuk është me ditët e saj më të mira…

Nga Dom Gjergj Meta Kisha katolike nuk është në kohën e vet më të mirë e kjo për shumë arsye që nuk po i rradhis...

Të rinjtë, policia dhe varfëria …

Nga Dom Gjergj Meta Rritja e kriminalitetit në vitet e fundit, sidomos ajo e trafikut të lëndëve narkotike, kultivimit të tyre, veçanërisht në zonat e...

Lajmet e fundit