Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

dollare

Leku e mbyll javën në rënie ndaj Euros dhe Dollarit

Leku e ka mbyllur javën me rënie në kursin e këmbimit valutor në raport me shumicën e valutave të huaja. Sipas kursit zyrtar të Bankës...

BE “godit” fort Moskën, ngrin miliarda dollarë asete ruse

Shtetet e Bashkimit Evropian deri më tani kanë ngrirë asete ruse në vlerë prej 13.8 miliardë dollarësh që kur Rusia nisi pushtimin e Ukrainës....

“Paret lumë” në dasmën shqiptare, Bes Kallaku dhe Mateus Frroku “mbulohen” me dollarë, këngëtari merr fshesën t’i mbledhë (VIDEO)

Pamjet e mësipërme i përkasin një dasme shqiptare, e bërë këtë fundjavë. Këngëtarët Bes Kallaku dhe Mateus Frroku kanë qenë të ftuar për t'i...

Erion Braçe paralajmëron Bordin e Karburanteve: Fuçia e naftës ka rënë në 97 dollarë

Sot pritet që Bordi i Transparencës të mblidhet dhe të vendosë një çmim të ri sa i përket karburantit. Në lidhje me ketë deputeti Erion...

Mashtroi dhe i mori afro 16 mijë dollarë një shtetasi, procedohet 63-vjeçari në Korçë

Një 63-vjeçar nga Korça është proceduar penalisht nga policia, pasi ka mashtruar një shtetas, duke përvetësuar 15.800 dollarë. Mësohet se është proceduar shtetasi me...

OBSH bën thirrje: Nevojiten miliarda dollarë për të furnizuar botën me vaksina kundër Covid-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka thënë se nevojiten miliarda dollarë për ta furnizuar botën me vaksina dhe ilaçe kundër koronavirusit, deri në shtator...

Prej orësh në “blackout”, si po bie Facebook-u në bursë?

Rrjetet e mëdha sociale si: Facebook, Instagram dhe WhatsApp prej 4 orësh kanë rënë në të gjithë botën, duke bërë të pa aksesueshme për...

Putin “ultimatum” shteteve europiane: Gazin tonë paguajeni me euro dhe jo me dollarë

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka bërë thirrje sot shteteve europiane që të paguajnë me euro dhe jo dollarë amerikan kur të blejnë gazin...

Hodhi gabimisht kursimet e jetës në plehra, ia kthen punonjësi i pastrimit

Një burrë që hodhi gabimisht kursimet e jetës në koshin e mbeturinave, ka arritur të marrë sërish paratë kur një punonjës në fabrikën e...

Dollarët fluturojnë nga makina, mbushet autostrada në SHBA, policia-qytetarëve: Ju lutemi kthejini (Video)

Dera e pasme e një autoblinde që transportonte dollarë është hapur dhe qindra-mijëra kartmonedha kanë fluturuar në autostradën I-285 në Atlanta. ...


Lajmet e fundit