Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

dokumente false

Çuan në Britani me dokumente false 400 SHQIPTARË, shkatërrohet banda e trafikantëve në Spanjë, 18 në pranga

Policia spanjolle ka arrestuar 18 anëtarë të një bande të cilët trafikuan më shumë se 400 emigrantë të paligjshëm shqiptarë në Mbretërinë e Bashkuar...

Dy valixhe “FULL” me qindra dokumente false, mes tyre patenta dhe karta ID nga Shqipëria, arrestohen dy persona

Autoritetet në Athinë kanë sekuestruar dy valixhe me pasaporta të falsifikuara, leje qëndrimi, karta ID dhe letërnjoftime të azilkërkuesve. Policia greke ka vënë në pranga...

Prisnin dokumentet false për të udhëtuar drejt Britanisë, kapen në Spanjë 5 shqiptarë

Pesë shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle teksa prisnin të udhëtonin drejt Britanisë së Madhe. Policia spanjolle bën me dije se shqiptarët janë ndaluar...

U paraqit me dokumente false për të humbur gjurmët, arrestohet në Siçili shqiptari i shpallur në kërkim ndërkombëtar(EMRI)

Një 25 vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Siçili, pasi akuzohet për trafik droge që prej vitit 2019. Gjatë kontrollit nga policia Vegim Sokoli...

Arrestohet 24-vjeçari në portin e Durrësit, udhëtonte me…

Një 24-vjeçar është ndaluar në Portin e Durrësit, pasi u kap duke udhëtuar me dokumente false. Burime nga policia bëjnë...

Drejt Tiranës me 100 fishekë në çantë, arrestohet shqiptarja me dokumente false

Policia italiane ka arrestuar një grua shqiptare pasi ka rezultuar e pajisur me dokumente false. Gruaja, identiteti i së cilës nuk...

Djali i merr shtëpinë prindërve me dokumente false, ua bleu e motra

Alkena jeton në Gjermani dhe ka marrë vesh që babai i saj do të shesë shtëpinë që e ka blerë ajo vetë, pa kontaktuar...

Dënohet shqiptari në Maltë, u kap me dokumenta false italiane

Një shqiptar është dënuar me 18 muaj burg nga një gjykatë në Maltë pasi ishte arrestuar për mbajtjen e dokumentave false. Megjithatë, ai nuk...

Arrestohet shqiptari me dokumente false në Itali

Një 30-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar në Itali me dokumente false teksa po tentonte të largohej në drejtim të shteteve të tjera europiane. ...

Lajmet e fundit