Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

dogane

Arrestimi i dy doganierëve, Salianji: Zhdoganonin makinat e të FORTËVE me xhama të zinj

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar pas arrestimit të dy doganierëve të Kapshticës, të cilët kanë shpërdoruar detyrën duke kryer falsifikime kompjuterike....

Dikur në pritje me orë të gjata, Rama publikon videon: Pushimet e para pa kufi mes Shqipërisë dhe Kosovës

Kryeministri Edi Rama thotë se këto janë pushimet e para pa kufi mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ai ka ndarë një video ku shihet sesi pushuesit...

Edi Rama niset drejt Ohrit për samitin e “Ballkanit të Hapur”, ndalon në Qafë Thanë: Korsi e dedikuar në Doganë për bizneset (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama është nisur paditen e sotme drejt Ohrit, ku do të mbahet samiti i radhës i "Ballkanit të Hapur". Me ftesë të...

Kuvendi miraton marrëveshjet, Shqipëria dhe Greqia qendër të përbashkët policore dhe doganore (Posti ri i Gent Sejkos)

Kuvendi ka miratuar ditën e sotme disa marrëveshje, ndër to është ajo e Shqipërisë dhe Greqisë për një qendër të përbashkët policore dhe doganore. Bëhet...

Zbulohet mashtrimi: Importoi mbi 350 mijë euro mallra si “ndihma humanitare”, procedohet përfaqësuesi i firmës

Zbulohet një skemë mashtrimi me importin e mallrave në vendin tonë. Përfaqësuesi ligjor i një fime që hiqej si shoqatë humanitare është proceduar penalisht. Mësohet se...

Incident në kufi, kryeministri i Malit të Zi nuk lejohet të hyjë në Shqipëri, merr avionin për të takuar Angela Merkel në Tiranë (VIDEO)

Mediat në Mal të Zi kanë raportuar se kryeministri malazez Zdravko Krivokapiç, nuk është lejuar të futet në doganën e Shqipërisë për shkak se...

SKANDAL në Kakavijë/ Pala greke PEZULLON punën pa arsye, qindra qytetarë e dhjetëra makina BLLOKOHEN në të dy anët e Doganës (FOTO)

Qindra qytetarë, dhjetëra kamionë, autobusë dhe vetura të vogla prej më shumë se një ore janë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës....

Emigrantët kthehen në Shqipëri për pushime, fluks i lartë hyrjesh në kufi

Emigrantët kanë zgjedhur që pushimet edhe këtë vit t’i kalojnë në vendin e tyre. Një numër i lartë kanë hyrë ditën e sotme në...

Fundjava sjell fluks në Qafë-Thanë, qytetarët zgjedhin bregdetin shqiptar për të pushuar

Këto ditë të nxehta qershori kanë sjellë dyndje turistësh në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës. Shtetas nga Maqedonia kanë zgjedhur që këtë fundjavë...

Kthyen qytetarët në doganë, sqaron ambasada Greke: Në Kapshticë do lejohen të kalojnë vetëm punonjësit sezonal

Ambasada greke njofton ndryshimin e masave mbi lëvizjen në kufirin me Shqipërinë. Ambasada shkruan se nga sot do të hiqen masat kufizuese, teksa shprehet se...

Lajmet e fundit