Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

dogana

Mali i Zi kthen mbrapsht punëtorët ditorë nga Shqipëria: Duan teste 20 euro në Doganë, aq është dita e punës

Punëtorët shqiptarë nuk janë lejuar përsëri të kalojnë drejt Malit të Zi. Si punëtorë ditorë, atyre iu kërkohet të bëjnë teste për Covid, të...

Kosovarët s’i ndahen bregdetit shqiptar, destinacioni i preferuar për të shijuar fundjavën, fluks mjetesh në Morinë

Fundjava e sotme ka nisur me fluks mjetesh në doganë e Morinës, pasi mijëra qytetarë nga Kosova janë drejtuar bregdetit shqiptar. Pushuesit nga Kosova, të...

Punëtorët sezonalë të bllokuar në Qafë Thanë: Kemi 2 ditë, maqedonsi thotë nuk do kaloni! Çfarë bën shteti jonë? Edi Rama…

Punëtorët sezonalë shqiptarë që shkojnë në Maqedoninë e Veriut, prej ditës së djeshme janë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar të Qafë Thanës, shkruan...

Pjesë e grupit që falsifikonte zhdoganimin e makinave në Portin e Durrësit, Operacionalja ndalon 32 vjeçarin në Durrës: Është dënuar me 2 vite burg

Erdi Çena, i dënuar me 2 vite burg nga Gjykata e Durrësit dhe i shpallur në kërkim, është arrestuar nga Forca Operacionale në qytetin...

Greqia njoftoi hapjen e kufijve me Shqipërinë, por vendos traun për autobusët tanë, shqiptarët ecin 1 km në këmbë për të kaluar doganën

Pak ditë më parë Ministria e Punëve të Jashtme njoftoi hapjen e pikave kufitare me Greqinë për qytetarët shqiptarë. Por tashmë atyre që duan të...

Këshilli i Ministrave merr vendimin për krijimin e doganës në Aeroportin e Kukësit, avioni i parë ngrihet në 18 prill

Këshilli i Ministrave ka vendosur krijimin e zonës doganore në Aeroportin e Kukësit, i cili do të fillojë aktivitetin në 18 prill, kur do...

Vendimi i ri: Nga pika kufitare e Hanit të Hotit kalohet vetëm me tampon negativ

Përforcohen masat anti-Covid edhe në pikën kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër. Nga dita e sotme e në vijim, të...

Duke filluar nga nesër BLLOKOHET hyrja në Tiranë nga ‘Dogana’, ja ku mund të kaloni

Duke nisur nga nesër, rrugët hyrëse në kryeqytet do të pësojnë devijime.   Sipas planit të përpiluar nga Policia e Tiranës, automjetet...

Furtunë në Dogana, Task Forca e Kryeministrisë: Largim dhe ndjekje penale 12 doganierëve, vërejtje për 20 të tjerë

Furtunë e madhe në Dogana, Task Forca e Kryeministrisë kundër korrupsionit gjen shkelje gjatë kontrollit dhe propozon largimin e ndjekjen penale të 12 doganierëve...

‘Furtunë’ shkarkimesh nëpër dogana, ikin 3 drejtorë, kush i zëvendëson (EMRAT)

'Furtunë' ndryshimesh ka ndodhur së fundmi në doganat e vendit. Bëhet me dije se janë shkarkuar nga detyra disa drejtorë të...

Lajmet e fundit