Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

Dodik

Dodik: Nuk do të shkoj në Kosovë në Samitin tjetër të SEECP-it

Kryesuesi i Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Milorad Dodik, ka deklaruar dje se nuk do të shkojë në Kosovë, kur të mbahet takimi i...

Peza sulmon ashpër Metën: Po krijon një Republikë paralele proruse

Sekretari për mediat në Partinë Socialiste Alfred Peza ka sulmuar ashpër kreun e shtetit Ilir Meta. I ftuar në emisionin “Open”...

Samiti i Bashkëpunimit në Europën Juglindore, Dodik fton Thaçin në Sarajevë

Kryesuesi i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës Milorad Dodik i ka dërguar ftesë zyrtare presidentit Hashim Thaçit për të marrë pjesë në samitin e...

Prapaskenat e Samitit Brdo-Brionit, pse refuzoi Thaçi drekën e Metës, mosshtrëngimi i duarve me Dodik dhe deklarata e Daçiç

Procesi i Brdo-Brionit është një nismë rajonale e bashkëthemeluar nga presidentët slloven dhe kroat në vitin 2010. Brionet janë një arqipelag ishujsh në Istria...

Protesta kundër Vuçiç dhe Dodik në Tiranë, lirohen dy protestuesit e arrestuar nga policia

Sot Lëvizja Vetëvendosje Qendra në Tiranë, organizoi një tubim paqësor, në kundërshtim të politikave shoviniste dhe vizitës në Tiranë të Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç,...

Lajmet e fundit