Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

dmytro kuleba

Ministri Kuleba: Rusia po bën “lojëra urie” me botën, po përdor strategji cinike për të shkatërruar bujqësinë tonë

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, ka thënë në takimin e Ministrave të Jashtëm të G20, se Rusia ka nisur një "strategji të mirëmenduar...

“Nuk duhet ta poshtërojmë Rusinë”, Ministri i Ukrainës kritikon Macronin: Thirrje të tilla do të poshtëronin Francën

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, reagoi ashpër ndaj komenteve të presidentit francez Emmanuel Macron, i cili tha se "ne nuk duhet të...

Kuleba telefonon Blinken: Presim më shumë armë nga SHBA  

Në një telefonatë me Sekretarin e Shtetit të SHBA Antony Blinken të premten, ministri i jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, thotë se ata diskutuan...

“Hiqni sanksionet që të lejojmë eksportin e grurit”, ministri ukrainas: Rusia po shantazhon botën shumë qartë

Rusia po përpiqet të shantazhojë komunitetin ndërkombëtar me një ofertë për të zhbllokuar portet detare të Ukrainës, nëse hiqen sanksionet kundër saj. Kështu u...

Ministri Kuleba: Hajdutët rusë po shesin grurin jashtë Ukrainës

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, pretendon se hajdutët rusë po vjedhin grurin e Ukrainës për ta shitur atë jashtë vendit. Ai tha...

Xhaçka takon homologun ukrainas në Berlin: Do të bëjmë gjithçka që lufta të përfundojë

Minisrtrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, ka takuar sot në Berlin homologun ukrainas, Dimytro Kuleba. Përmes një postimi në Tëitter, Xhaçka thotë se...

Deklarata e Lavrov, ministri i Jashtëm ukrainas: Ai duhet t’u kërkojë publikisht falje hebrenjve në mbarë botën

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba tha sot se ministri i jashtëm rus, Sergej Lavrov duhet t'u kërkojë falje publike të gjithë hebrenjve në...

“Na siguroni armët e nevojshme”, ministri Kuleba bën thirrje: Ndihmoni Ukrainën ta detyrojë Putinin të dështojë dhe do të shmangni një luftë më të...

Ministri i Jashtëm i Ukrianës, Dmytro Kuleba, u ka bërë thirrjeve shteteve të tjera që ta ndihmojnë vendin e tij me armë, në mënyrë...

Ministri ukrainas i zhgënjyer nga takimi në Turqi, Lavrov i Rusisë: Ne nuk e kemi pushtuar Ukrainën! Amerika po ndërtonte atje armë biologjike

Takimi mes dy ministrave të jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë ka përfunduar pak më parë dhe shefi i diplomacisë ukrainase ka dalë i zhgënjyer...

Ministrat e Jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë arrijnë në Turqi, takim i nivelit të lartë për luftën; Zhvillimet e fundit nga Kievi

Dy ministrat e Jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë kanë arritur këtë të enjte në Turqi për t'u takuar për një takim të nivelit të...

Lajmet e fundit