Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Divjake

Zbulohet një vendbanim i lashtë pranë Divjakës

Një vendbanim i lashtë është zbuluar nga arkeologët gjermanë dhe ata shqiptarë në fshatin Babunjë të Divjakës. Rrënojat e zbuluara deri...

Aksioni i RENEA-s në Divjakë, në kërkim të rivalëve të Aldo Bares

Mëngjesin e sotëm forca të shumta policore dhe RENEA kanë nisur një aksion në fshatin Remas të Divjakës për të kapur dy persona të shpallur...

Aksident i RËNDË në mes të qytetit, gruaja përplas për vdekje fëmijën

Një aksident fatal ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Divjakës, ku për pasojë ka ndërruar jetë një fëmijë 6 vjeçar. ...

Rama nis ditën me Divjakën, publikon VIDEO nga Festa e Bostanit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme ndryshe nga ditët e tjera. Sot kryeministri na uron një ditë të...

Rrezikojnë të mbyten dy të rinj në Divjakë, dërgohen në spital

Dy të rinj, një vajzë dhe një djalë, kanë rrezikuar të mbyten ditën e sotme në plazhin e Divjakës. B.T, 26...

Përfundon në kanal mundi i fermerëve

Mundi i disa muajve përfundon kështu, pasi ata si shumë fermerë të tjerë  nuk kanë mundur ta shesin dot prodhimin për shkak të mungesës...

Lajmet e fundit