Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

Divjake

Delfini ngec buzë detit në Divjakë, një qytetar e shpëton (Foto)

Një delfin ka ngecur në cektinë në Plazhin e Divjakës, por fatmirësisht është shpëtuar nga një person që ndodhej aty pranë. ...

Ndërtonte në tokë shtetërore pa leje, arrestohet 54-vjeçari në Lushnje

Një burrë 54-vjeçar ka filluar ndërtimin e një objekti në tokë shtetërore në pronësinë e Bashkisë së Divjakës, por është nbdaluar nga policia dhe...

Babë e bir e lidhin pas pemës në pyll dhe e rrahin, arrestohen nga policia

Babë e bir kanë marrë peng një qytetar dhe e kanë lidhur në një pemë të pyllit të Divjakës, duke ushtruar dhunë ndaj tij....

Pelikanët nisin ndërtimin e foleve dhe ngrohjen e vezëve, Parku vendos roje 24 orë (Foto)

Pelikanët e rrallë kaçurel kanë nisur prej disa ditësh cilkin e riprodhimit duke ndërtuar foletë në ishullin e pelikanëve. Administrata e Zonave...

Avioni me drogë, piloti italian Giorgio Riformato dënohet me 15 vite burg

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 15 vite burg pilotin italian të avionit me drogë, Giorgio Riformato. Shtetasi italian...

Pamje e shëmtuar nga plazhi i Divjakës, Pelikanët e rrallë mes plehrash (FOTOT *jo nga aparati i Braçes)

Gjatë periudhës së dimrit numri i turistëve që vizitojnë bregdetet është i reduktuar por nëse të rastis ta gjesh veten një fundjavë në bregdetin...

Erjon Braçe ngrihet dhe kërcen valle në Divjakë, por ka një problem…

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe ka qenë i pranishëm në Divjakë ku kryebashkiaku Fredi Kokoneshi kishte organizuar një drekë me rastin e festave...

Lajmet e fundit