Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

ditmir bushati

Bushati: Shqipëria as do t’i hapë, as do t’i mbyllë kufijtë për refugjatët

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati tha se Shqipëria as do t’i hapë por as do t’i mbyllë kufijtë në rastin e një...

Sulmi terrorist në Ankara, Ministria e Mbrojtjes: Asnjë shqiptar i lënduar. Bushati dënon ngjarjen

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë ka njoftuar se asnjë shqiptar nuk është lënduar në sulmin terrorist të ndodhur sot në afërsi të konvikteve të...

Çfarë do bëjë John Kerry 6 orë në Tiranë, Nishani niset drejt aeroportit

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry mbërrin në aeroport në orën 9:00. Kerry do të pritet aty nga Presidenti i Republikës Bujar Nishani. Nishani do...

Bushati-Kruz: Në BE do krijohet grupi i “Miqve të Shqipërisë”

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, priti në takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Sebastian...

Ish ministrja Bregu ironizon keq ministrin Bushati: Edhe Rihanna s’do kishte kaq vëmendje sa ju

Ironike ka qenë ish ministrja e Integrimit Majlinda Bregu kundrejt ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati në mbledhjen e djeshme në Kuvend. Siç...

Veliaj kthehet në PS, në takimin me Ramën edhe disa nga koordinatorët

Kryeministri Edi Rama ka thërritur në selinë e Partisë Socialiste disa nga koordinatorët e saj. Të pranishëm në takim janë, Niko Peleshi Saimir Tahiri,...

Takimi i dytë trilateral Shqipëri-Itali-Serbi, Gentiloni dhe Daçiç nesër në Tiranë

Më 20 janar 2016 do të zhvillohet në Tiranë Takimi i dytë i Ministrave të Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, Paolo Gentiloni e Ivica...

Lajmet e fundit