Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

ditmir bushati

Nga Basha e Berisha, te Idrizi e Bushati, politikanët shqiptarë urojnë Albin Kurtin

Politikanët shqiptarë kanë uruar njëzëri kryeministrin e ri të Kosovës, z.Albin Kurti, njëkohësisht kreu i LVV. Basha shprehet i bindur se kjo qeveri e...

Fotoja PROVOKUESE e Vuçiç, goditja e FORTË e Ditmir Bushatit: Nuk çuditemi, media jonë strehon ata që mbështesin copëtimin e Kosovës

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar pasi presidenti serb Aleksandër Vuçiç postoi në "Instagram" një foto të hartës së Kosovës me simbolin serb....

Pas përplasjeve me Ramën, Ditmir Bushati takohet me kritiken më të madhe të Kryeministrit (FOTO)

Ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim me ish-deputeten Arta Dade. Ai i ka dhuruar një buqetë me lule...

‘Zbriti vetë nga treni’, Ditmir Bushati mesazh të koduar Ramës: Rëndësi ka se në cilin stacion zbret…

Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka reaguar sot pasi ‘u la në hije’ nga kryeminstri Edi Rama, duke mos i...

Përplasja e Ditmir Bushatit me Ramën, zbardhet DEBATI në PS: S’mund të vendosësh të larguarit e LSI-së para anëtarëve të Kryesisë (E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama dhe ish-ministri Ditmir Bushati kanë zhvilluar një debat të tensionuar gjatë mbrëmjes së djeshme në ambientet e Partisë Socialiste.  ...

Pse Ditmir Bushati nuk është në listën e Shkodrës? Rama i shmanget pyetjes: Në këtë betejë, yll është skuadra. Kush ka marrë më shumë,...

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij sot ku prezantoi emrat kryesues të kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit, u pyet nga...

E BUJSHME/ “Plangprishësit”, Ditmir Bushati jashtë listës së PS së bashku me Gjebrenë, në dyshim Kodheli e Majko, por i sigurt Fatmir Xhafaj (LISTA...

Ditmir Bushati, Fatmir Xhafaj, Pandeli Majko e Mimi Kodheli në 8 vjet të qeverisjes së PS kanë shërbyer e shërbejnë dhe si ministra, raporton...

Largimi si drejtues politik i PS në Shkodër, Ditmir Bushati e thotë troç: E kam pasur të vështirë ta gëlltis

Ish-ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka folur për largimin e tij si drejtues politik i PS në qarkun e Shkodrës...

Çështja e detit, Bushati: Greqia kishte dy patate të nxehta në dorë, do ketë zgjidhje për shkak se…

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati është shprehur i bindur se marrëveshja e detit mes vendit tonë dhe Greqisë mund të ketë një zgjidhje për...

DITMIR BUSHATI “zbërthehet”: Ka ndikim të oligarkisë në qeverisjen e të majtës, PS duhet të ketë një qasje tjetër me realitetin (DEKLARATA E PLOTË...

Ditmir Bushati thotë se pas tetë vjet qeverisjeje të së majtës në Shqipëri, shihen se ka ndikime dhe “penetrime” të të ashtuquajturës oligarki në...

Lajmet e fundit