Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

ditmir bushati

Negociatat / Thirrja e fortë e Michael Roth: Të përmbushim detyrimin tonë ndaj Shqipërisë TANI!

Ministri Gjerman për Europën, Michael Roth thotë se tani është koha që Bashkimi Europian të përmbushë detyrimin ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për...

“Paqe me Ramën?” Ditmir Bushati shfaqet në krah të Niko Peleshit, merr pjesën në Kongresin e Jashtëzakonshëm të PS

Ditën e sotme Partia Socialiste zhvilloi Kongresin e Jashtëzakonshëm, në kuadër të 30 vjetorit të krijimit të Partisë. Por në këtë Kongres nuk ka munguar...

I shpallur “armik”, Ditmir Bushati fjalë zemre për PS: Ka mundësi që shtetbërjen ta konsiderojë si mision për të gjithë

“Gëzuar ditëlindjen Partia Socialiste e Shqipërisë!” Kështu e nis mesazhin e tij ish-ministri Ditmir Bushati, sot, për 30 vjetorin e Partisë në të cilën...

Shqipëria u zgjodh në Këshillin e Sigurimit, reagon Ditmir Bushati: Përgjegjësi serioze nga ana politike dhe morale

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, ka reaguar pasi Shqipëria u zgjodh si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së...

Ditmir Bushati flet për herë të parë: Nuk jam pjesë e parlamentit, por do jem aktiv në politikë, kontributi im vlen (DEKLARATA)

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë nga viti 2013 deri në 2019, Ditmir Bushati, nuk do të jetë më pjesë e Kuvendit të ri që...

Arben Malaj: Mandati i tretë është për mbijetesë, në PS u lanë jashtë figura si Dade dhe Bushati

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj u shpreh mbrëmjen e sotme se mandati i tretë është gjithmonë i pasuksesshëm, pasi sipas tij është për mbijetesë. Ai...

“PS nuk mund të strehojë ekzekutorët e gjakderdhjes së vendit”, Bushati: Kanë vjedhur për PD e LSI, sot i ofrohen PS-së

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë në rrjetet sociale, ka treguar disa nga shqetësimet e tij, të cilat tha...

Ditmir Bushati i shqetësuar, kritikon qeverinë për “databazën” me të dhëna: Duhej të ishin pezulluar të gjithë drejtorët që…

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me ekzistencën e një databaze me të dhëna personale dhe sensitive, që në...

Ditmir Bushati kapet keq me Ramën: Përpara se t’i quajmë shqiptarët thashethemexhinj dhe dembelë, a mban ndokush përgjegjësi për ekonominë?

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka kritikuar deklaratën e fundit të kryeministrit Edi Rama nga Shkodra, i cili i tha pronarit të fasonerisë që...

E 21-ta në listë, Mimi Kodheli e bindur: Më 25 prill do të thyej herësin në Tiranë, me Bushatin do të realizojmë…

Kandidatja për deputete e Partisë Socialite në qarkun e Tiranës, Mimi Kodheli, ka folur për pozicionin e 21-të në listë, ku tha me bindje...

Lajmet e fundit