Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

dita pa makina

FOTOT/ Qytetarët i bashkohen të dielës pa makina në Tiranë, dhjetëra aktivitete në rrugët e qytetit

E diela pa makina po kthehet çdo te dielë në ritual në Tiranë. Qytetarët edhe këtë të dielë kanë zgjedhur të lënë makinat dhe...

Sot “dita pa makina” në Tiranë, ja si do bëhet lëvizja e mjeteve

Sot është dita pa makina.  E diela pa makina do të kthehet në një traditë nga Bashkia e Tiranës. Duke filluar nga sot, 17 prill,...

Nisma e re e Bashkisë së Tiranës, çdo e dielë do jetë “Dita pa Makina”: Ja si do bëhet lëvizja e mjeteve nesër

E diela pa makina do të kthehet në një traditë nga Bashkia e Tiranës. Duke filluar nga 17 prilli, çdo e dielë në kryeqytet...

Dita pa makina, Bashkia e Tiranës organizon Beats n’Brunch në Parkun e Liqenit më 17 prill

Prej disa vitesh, “brunch” është kthyer në një alternativë interesante për fundjavat në Tiranë. Zgjimi i vonët i të dielës, natyra, ushqimi dhe muzika...

Dita pa makina, Kumbaro tregon planin: Nga 3 prilli, e diela e parë e çdo muaji do të jetë pa mjete në qytetet kryesore

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kombaro ka prezantuar planin kombëtar për "ditën pa makina". Ajo u shpreh se nga data 3 prill, e diela...

22 Marsi “Dita pa makina”

Ditën e djeshme është rikthyer dita “pa makina” në kryqytet. Disa prej akseve kryesore të Tiranës kanë qenë të bllokuara, duke sjellë kështu dhe...

“Dita pa makina”, Rama: Duhet të bëhet hap pas hapi pjesë e pandashme e kalendarit tonë mujor

Sot në Tiranë është dita pa makina. Në lidhje me këtë ka reaguar dhe kryeministri Edi Rama i cili shkruan se dita pa makina...

Sot “Dita pa makina”, ja si do të devijohet trafiku dhe kufizimi i automjeteve në kryeqytet (NJOFTIMI)

Sot në qytet rikthehet “Dita pa makina” duke bërë që qytetarët të lëvizin pa automjete dhe t’ua lënë vendin aktiviteteve të tjera. Ndërkohë për mbarëvajtjen...

Nesër dita pa makina, Policia e Tiranës tregon rrugët e bllokuara: Si do bëhet qarkullimi i mjeteve të urgjencës dhe urbanëve

Dita e martë do të jetë dita pa makina dhe Policia Rrugore njofton masat që janë marrë në Tiranë, cilat janë rrugët e bllokuara,...

Nesër “Dita pa makina”, Veliaj: Rikthejmë sërish harenë e ajrin e pastër në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përmes një postimi në rrjetet sociale njofton se nesër, si ditë pushimi zyrtar që është do të...

Lajmet e fundit