Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

dita e punetoreve

Protestuesit nëpër botë mbushën rrugët dhe sheshet më 1 Maj, kërkojnë heqjen e kufizimeve prej pandemisë

Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Punës janë zhvilluar protesta të shumta nëpër botë. Mijëra protestues marshuan në rrugët e Berlinit, Stambollit, Madridit, Parisit dhe Torinos...

Braçe takon punëtorët në DITËN e tyre: Mezi pres të firmos pagën minimale 400 mijë lekë

Zv.kryeministri Erion Braçe me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punës ka publikuar foto me disa punëtorë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe shkruan se...

Ilir Meta mesazh në Ditën e Punëtorëve: Propaganda e të ushqyerit me lugën bosh dhe e suksesit ekonomik me video 3D, na rendit sot...

Presidenti Ilir Meta shpërndan sot në 1 Maj një mesazh për Ditën e Punëtorëve, duke vënë thkesin të pagat e ulta, largimi i fuqisë...

Sot dita e punëtorëve, Dorian Teliti: Le të fillojë ‘Parada’ e papunësisë

Shefi i kabinetit në PD, Dorian Teliti, sot në ditën e punëtorëve, 1 maj, denoncon humbjen e rrogave për 31 mijë kryefamiljarë që siç...

Dita e Punëtorëve, minatorët në Pogradec protestojnë: Të gjitha qeveritë na kanë gënjyer

Sot në Ditën e Punëtorëve, minatorët e Pogradecit kanë zgjedhur të proptestojnë  për statusin e minatorit. Protesta zhvillohet në qendër të...

Xhama të thyer dhe makina të shkatërruara: Parisit i vihet FLAKA për 1 Maj (VIDEO)

Parisi ditën e sotme nuk është zgjuar edhe aq mirë, pasi protestues të dhunshëm në nder të Ditës së Punëtorëve, i kanë vënë flakën...

‘1 Maji’, ironizon GAZETARJA: Dita e përballjes ‘dinjitoze’ të punëtorëve me qeverinë në Facebook

1 Maji në të gjithë botën njihet si Dita e Punëtorëve duke u shoqëruar kështu gjithmonë me protesta për të drejtat e këtyre të...

Gëzuar 1 Majin! Kjo është dita e atyre që jetojnë me ndershmëri, paratë i fitojnë me djersë e mund…

“Gëzuar 1 Majin! I njejti 1 Maj, si cdo vit!”. Kështu shkruan moderatorja Fiori Dardha teksa ndan këtë foto domethënëse po aq sa mesazhi...

Lajmet e fundit