Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

dita e pavaresise

“Vijnë këtu të dëshpëruar dhe vetëm me rrobat e trupit”, gazetari “shpërthen” ndaj shqiptarëve në Londër: Për festën e Pavarësisë bllokuan trafikun, ngasin makina...

Britanikët, politikanë dhe gazetarë kanë shpërthyer ndaj shqiptarëve në Londër, të cilët festuan për 28-29 nëntorin, festën e Pavarësisë dhe të Çlirimit. Gazetari Mark Steyn...

Dita e Pavarësisë dhe 6 muaj nga lufta, Uashingtoni thirrje shtetasve amerikanë të largohen menjëherë nga Ukraina

Ambasada amerikane në Kiev u bëri thirrje të martën shtetasve të vetë të largohen nga Ukraina, për shkak të informacioneve të besueshme, se Rusia...

Ukraina feston nesër Ditën e Pavarësisë, SHBA gati “dhuratën” me paketën 3 miliardë dollarëshe

SHBA do të shpallë një paketë ndihme sigurie deri në 3 miliardë dollarë për Ukrainën të mërkurën, sipas një zyrtari amerikan. 24 gushti është...

Meta uron Biden për Ditën e Pavarësisë së SHBA: Shqipëria e vendosur për të qëndruar krah Amerikës

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka përcjellë një mesazh urimi presidentit amerikan, Joe Biden për ditën e Pavarësisë së SHBA. Meta shkruan se Shqipëria...

Lulzim Basha uron Ditën e Pavarësisë së SHBA: Shtet simbol i demokracisë! Zoti e bekoftë miqësinë mes dy kombeve tona

Ish-kryetari i PD Lulzim Basha, uron Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ditën e Pavarësisë. Ai thotë se 4 korriku i vitit 1776 shënoi...

“Ne qëndrojmë si fener për botën”, Ambasada në Tiranë ndan fjalën e Presidentit Biden për Ditën e Pavarësisë së Amerikës

Sot, më 4 korrik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë Ditën e Pavarësisë, shkruan newsbomb.al. Ambasada e SHBA në Tiranë ka ndarë fjalën e...

Mbretëresha Elizabeth uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë: Urimet e mia shkojnë për popullin tuaj!

Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elisabeth II i ka dërguar një mesazh urimi presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e Ditës së Pavarësisë....

Presidenti amerikan Joe Biden uron shqiptarët në Ditën e Pavarësisë: Jemi krenarë ta quajmë Shqipërinë një vend mik! Ne do të vazhdojmë t’ju mbështesim

Presidenti amerikan Joe Biden ka uruar shqiptarët në 109 vjetorin e Ditës së Pavarësisë. Në një letër drejtuar Presidentit Ilir Meta, Biden shkruan se...

Ambasadorja Yuri Kim flet shqip: Gëzuar Ditën e Pavarësisë! Asgjë nuk mund të na ndalojë të festojmë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka uruar në gjuhën shqipe në 109 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë. “Gëzuar Ditën e Pavarësisë”, shprehet ambasadorja Kim...

Dita e Pavarësië së Maqedonisë së Veriut, Meta mesazh presidentit Pendarovski: Jam besimplotë se përpjekjet tona për procesin e BE të do t’i kapërcejmë...

Presidnti Ilir Meta i ka përcjellë një mesazh urimi presidentit të Maqedonisë së Veriut me rastin e Ditës së Pavarësisë. Meta shkruan se komuniteti maqedonas...

Lajmet e fundit