Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

dita e lirise

Britanikët festojnë sot “ditën e lirisë”, hiqen maskat, kufizimet për testet e Covid, vaksinat dhe udhëtimet

Kufizimet dhe rregullat e Covid në Britaninë e Madhe marrin fund sot. Vendasit festojnë këtrë 27 janar si "ditë lirie" pasi ligjvënësit britanikë kanë...

Britania e Madhe “merr frymë” lirisht, heq sot të gjitha kufizimet anti-Covid-19

Anglia ka hequr këtë të hënë pothuajse të gjitha kufizimet e ndërmarra në kuadër të masave anti-Covid-19, ndonëse numri i të infektuarve është rritur...

Lajmet e fundit