Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Distria Krasniqi

“Status të veçantë gjithë jetën”, Rama: Kampionet olimpike nga Kosova pjesë e Ushtrisë shqiptare, njësi speciale në FA

Kryeministri Edi Rama ka thënë sot se dy kampionet olimpike të Kosovës, Nora GJakova dhe D'Istrja Krasniqi, do të jenë pjesë e Ushtrisë shqiptare....

“Unë jam tradhtar”, Rama zbulon se çfarë u tha dy xhudisteve nga Kosova

Kryeministri Edi Rama ka treguar detaje nga takimi i djeshëm më dy xhudistet nga Kosova, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi. Në një postim në facebook,...

“Nder i madh”, Rama pret buzë Jonit dy kampionet e Kosovës: Uroj t’i vizitoj shpejt në Pejë

Kryeministri ynë Edi Rama ka takuar sot buzë detit Jon dy kampionet e Kosovës në xhudo, Nora Gjakovën dhe Distria Krasniqit. Ai ka publikuar...

Triumfuan në “Tokyo 2020”, Meta dekoron kampionet D’Istria Krasniqi, Nora Gjakova dhe trajnerin e tyre: Tre kryeshqiponjat e sportit shqiptar!

Presidenti Ilir Meta, ditën e sotme ka dekoruar si “Nderi i Kombit” xhudistet kosovare D’Istria Krasniqi dhe Nora Gjakova si dhe trajnerin e tyre,...

VIDEO/ KOSOVA mirëpret kampionet Olimpike, i pranishëm edhe kryeministri Kurti (SHPËRBLIMI)

Ekipi Olimpik i xhudos kosovare ka mbërritur në vendlindje. Me një cermoni shtetërore, i pranishëm për të pritur dy kampionet e reja Olimpike ka...

Kosova me dy medalje të arta, Vjosa Osmani: Në këtë dite zie për popullin tonë, Nora Gjakova i solli dritë. Faleminderit!

Xhudistja, Nora Gjakova sot arriti që të fitojë medaljen e dytë të artë për Kosovën në Lojërat Olimpike të “Tokyo 2020”. Menjëherë pas triumfit të...

Ngriti lart flamurin e Kosovës në “Tokyo 2020”, Rita Ora e uron në shqip Distria Krasniqin: Nuk mund të isha më krenare!

Xhudistja Distria Krasniqi arriti të ngrerë lart flamurin e Kosovës, pasi u shpall kampione dhe fitoi medaljen e artë në “Tokyo 2020”. Urimet për...

SKANDAL/ “E ashtuquajtura Kosovë”, mediat serbe “plasin” nga inati, ja si e raportojnë fitoren e Krasniqit në xhudo

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka fituar në finale medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Një moment historik për vendin fqinj, i cili...

“Luaneshë”! “Krenari”! Rama dhe Basha urojnë Distria Krasniqin për medaljen e artë në “Tokyo 2020”

Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha kanë uruar xhudisten kosovare Distria Krasniqin pas medaljes së artë që 25 vjeçarja fitoi në Lojërat Olimpike...

Kosova “rrëmben” medaljen e ARTË në “Tokyo 2020”, Distria Krasniqi mposht në finale japonezen

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të fitojë finale e madhe ndaj japozenzes Funa Tonaki, duke siguruar medlajen e paër të artë në Lojërat...

Lajmet e fundit